«

»

Wrz 29 2021

Edukacja i rozrywka na drugim krańcu Polski

W dniach 14-17 września 2021 roku uczniowie klas II LO B oraz III LO A wraz z opiekunami wybrali się na drugi koniec Polski, gdzie odwiedzili Zakopane, Kraków, Wieliczkę, Oświęcim oraz Energylandię.- największy w Polsce park rozrywki.
Program wyjazdu był bardzo bogaty i każdy znalazł coś dla siebie.
Miłośnicy górskich pejzaży i klimatów mogli napawać się widokami gór podczas pobytu w Zakopanem. Pasjonaci historii z uwagą słuchali o wstrząsających wydarzeniach II wojny światowej w trakcie zwiedzania byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, to prawdziwa wyprawa do wnętrza ziemi, to kopalnia wiedzy o najdawniejszych sposobach wydobycia tego cennego minerału.

Na trasie naszej wycieczki znalazł się również Kraków – kolebka kultury polskiej, niepowtarzalne miejsce, przyciągające turystów z wszystkich zakątków Polski i świata. Krótki pobyt w dawnej stolicy Polski pozwolił nam jedynie na spacer najstarszymi ulicami miasta, pamiętającymi stare dzieje naszej ojczyzny. Nieco dłużej zatrzymaliśmy się przy Wawelu oraz na Rynku Głównym Starego Miasta. Nie zabrakło też elementów typowo rozrywkowych. Emocje, które towarzyszyły wszystkim w Energylandii z pewnością na długo pozostaną w pamięci.