↑ Powrót do Pedagog

Oferta zajęć i warsztatów SWPS w Sopocie dla uczniów ZSP Nr 2 w Bartoszycach

Od 5 lat jesteśmy szkołą patronacką Uniwersytetu SWPS w Sopocie.
Możemy skorzystać z oferty zajęć i warsztatów organizowanych dla klas na terenie uczelni.
Proponowane zajęcia:
1.Uniwersytet SWPS Tour
SWPS Tour to propozycja przygotowana z myślą o osobach, którą chcą odwiedzić i poznać naszą uczelnię. Podczas wizyty na Uniwersytecie SWPS będą mieli Państwo możliwość zwiedzenia siedziby uczelni oraz zapoznania się z ofertą edukacyjną. Uniwersytet SWPS Tour proponujemy w formie gry miejskiej, odbywającej się na terenie naszego Wydziału. Uczniowie rozwiązują zagadki, poukrywane w różnych częściach budynku, dobrze się bawiąc i jednocześnie poznając mechanizmy psychologiczne związane z rywalizacją i pracą grupową.
Podczas wizyty możliwe jest zorganizowanie dla uczniów również warsztatów psychologicznych.
2.Dzień z psychologią na Uniwersytecie SWPS w Sopocie
Kompetencje psychologiczne znajdują zastosowanie w 4000 zawodów! O praktycznym wymiarze tej fascynującej dziedziny nauki porozmawiamy w trakcie Dnia z psychologią, organizowanego na Wydziale Zamiejscowym w Sopocie. W programie wydarzenia, adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i wszystkich osób zainteresowanych psychologią, znajdą się wykłady, warsztaty i spotkania, które poprowadzą wykładowcy z Uniwersytetu SWPS oraz praktycy związani z naszą uczelnią.
Terminy Dni z psychologią (do wyboru jeden termin): 15 listopada 2018 oraz 6 grudnia 2018.
Uwaga! Szczegółowy program wydarzenia zostanie podany w późniejszym terminie.
3.Studniówka ze Strefą Młodzieży Uniwersytetu SWPS w Sopocie
Od najmłodszych lat żyjemy w przeświadczeniu, że na końcu naszej przygody ze szkołą czeka nas egzamin dojrzałości. Niezależnie od tego, czy pisany wielkimi literami, kursywą czy traktowany synonimicznym pojęciem – matura – zaprzyjaźnienie się z myślą o nadchodzącym finale finałów jest trudne. Często zapominamy, że ten urastający do mitycznych monstrów egzamin jest nie tylko sprawdzianem stanu wiedzy, pamięci i umiejętności, lecz także wglądem w nasze przygotowanie psychologiczne i bazę emocjonalną. O tym, jak poradzić sobie m.in. ze stresem i nie dać się zwieść prokrastynacji porozmawiamy podczas Studniówki ze Strefą Młodzieży Uniwersytetu SWPS – cyklu warsztatów, który pomoże maturzystom zmierzyć się z egzaminem dojrzałości.
Termin Studniówki: 5 lutego 2019
Uwaga! Szczegółowy program wydarzenia zostanie podany w późniejszym terminie.
Wychowawców klas zainteresowanych wyjazdem klas do uczelniu w Sopocie proszę o zgłoszenia do 30.09.2018 r. do pedagoga szkolnego.