↑ Powrót do Biblioteka

Książki tygodnia

E. Przybylska „Dotyk motyla”
Zuzanna, inteligentna, wyrachowana, została skrzywdzona w dzieciństwie. Wie, że ma nietypową urodę i wykorzystuje ją, by rozprawić się w słusznej sprawie – z dużo starszym od niej uwodzicielem nastolatek. Jak daleko zaprowadzi ją niezgoda na obłudę świata ?

 

 

 

 
 
B. Pawlikowska „Kurs szczęścia”
Podświadomość jest jak dzikie, przestraszone zwierzątko. Trzeba je cierpliwie i wytrwale oswajać – bo dopiero wtedy pozwoli ci podejść bliżej i naprawdę się poznać. Wiesz, dlaczego tyle razy wydawało ci się, że już wyprostowałeś wszystkie swoje myśli, a potem nagle odkrywałeś, że są tak samo poplątane jak zawsze? Bo za szybko ogłosiłeś zwycięstwo. Zapisów w podświadomości nie można zmienić w ciągu jednego dnia. I nie wystarczy jedna fantastyczna decyzja. Trzeba ją podejmować na nowo codziennie i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć nowy sposób myślenia. Ta książka uczy właśnie tego.
 
 
 
 
B. Pawlikowska „Trening szczęścia”
Fałszywe kody podświadomości są jak uparta sprężyna. Myślisz, że już je zwinęłaś w nowy kształt, zaczynasz tańczyć z radości, a one łup! Walą Cię z powrotem po głowie.
Kodów w podświadomości nie można zmienić w ciągu jednego dnia. I nie wystarczy jedna fantastyczna decyzja. Trzeba ją podejmować na nowo codziennie i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć nowy sposób myślenia.
To jest książka z ćwiczeniami. Autorka kieruje ten zestaw ćwiczeń do osób, które chcą zmienić swoje nastawienie do świata z pesymistycznego na bardziej optymistyczne. Wychodząc z prostego założenia, że pozytywnego myślenia można się nauczyć, albo je w sobie wyćwiczyć.
 
 
 
A. Sebold „Nostalgia anioła”
Błyskotliwa, wzbudzająca ogromne emocje powieść o życiu i śmierci, radości i smutku, przebaczeniu i zemście, a także o miłości, gojeniu duszy i zapominaniu. Książka, która wstrząsnęła milionami ludzi na całym świecie. Narratorką opowieści jest czternastoletnia Susie Salmon, która przemawia do czytelnika z nieba. Zgwałcona i zamordowana przez miłego sąsiada, a zarazem seryjnego gwałciciela, obserwuje życie na Ziemi, które toczy się już bez jej udziału: przyjaciół i rodzinę nietracących nadziei, że zostanie kiedyś odnaleziona, młodszego braciszka starającego się zrozumieć znaczenie słowa „odeszła”, zabójcę zacierającego ślady zbrodni i policję prowadzącą poszukiwania.
 
 
 
T. Sniegoski „Nefilim. Upadli I”.
Aaron nie jest złym chłopakiem. Po prostu jest inny… Osierocony w dzieciństwie, porywczy i skłonny do niezrozumiałych zachowań. Samotnik i outsider. Po latach tułaczki znalazł wreszcie swoje miejsce w domu Toma i Lori Stanley. Teraz stara się żyć tak samo jak inni ludzie. Ale nie jest człowiekiem.
W wigilię osiemnastych urodzin zaczyna śnić. Widzi pole bitwy, chaos, powalane kurzem zbroje, wzniesione miecze. Krew. Słyszy szczęk broni, nienawistne okrzyki, jęki konających. I łopot ogromnych skrzydeł przysłaniających burzowe niebo.
Zrodzony z anioła i śmiertelnej kobiety, Aaron jest nefilimem. Istotą wstrętną Bogu i jego Potęgom. Ostatnią nadzieją upadłych… Wyrok na niego już zapadł! Tropem Aarona podąża dowódca boskich Potęg, Verchiel. Cel uświęca środki. W tej wojnie nie będzie jeńców.
 
M. Sztokfisz „Cena sławy”
Myślimy o nich, o tych, których znamy z kina, telewizji, estrady lub nagrań płytowych, że życie układa się im jak piknik albo bal. Zazdrościmy im sławy, pieniędzy powodzenia.
ak samo jak nas dopada ich słabość, zwątpienie, strach, choroba… Uparcie i konsekwentnie strzegą jednak własnych tajemnic, własnej prywatności – nawet przed autorką tej książki, próbując opisać cenę, jaką zapłacili za zdobytą sławę. Nasi idole nie lubią odkrywać wszystkich kart, wolą mówić o blasku sławy niż o jej kosztach.
 
 
 
L. Samson „Bella”
Życie kucharza José i kelnerki Niny nie potoczyło się według ich planów. Żyjąc pod brzemieniem winy i utraconych marzeń, każde z nich boryka się z rozpoznaniem sensu w tym, co życie im zgotowało. Wydarzenia jednego zwyczajnego dnia w Nowym Jorku obracają się w niezapomniane doświadczenie, na zawsze przemieniające życie ich obojga. Książka została napisana w oparciu o scenariusz wielokrotnie nagradzanego filmu – laureata prestiżowej People’s Choice Award na Toronto Film Festival oraz nagród: Best Picture i Best Actor od MovieGuide.
 
 
 
K. Siesicka „Zapytał czas”
Perypetie trzech kobiet o tym samym imieniu Julia. Nutka tajemnicy babci. I przygody tych trzech kobiet w pewnym miasteczku. Jest tajemnica z przeszłości, którą dwie młodsze bohaterki starają się odkryć, rozwikłać, a której stara się strzec seniorka. Z czasem tajemnica ta powoli jest ujawniana, co sprawia, ze czytelnik doświadcza wielu emocji. Poddaje się coraz bardziej klimatowi opowieści.
 
 
 
 
M. Suter „Przyjaciel doskonały”
Fabio, dziennikarz tygodnika „Sonntag-Morgen”, budzi się w szpitalu po kilkudniowej śpiączce. Podobno został napadnięty, ale nie pamięta nic, co działo się w ciągu minionych pięćdziesięciu dni. Nie rozumie, dlaczego nie odwiedza go jego dziewczyna Norina, za to codziennie przychodzi Marlen, z którą podobno ostatnio zamieszkał. Gdy zostaje wypisany ze szpitala, ze zdumieniem dowiaduje się, że już nie pracuje w redakcji, bo sam złożył wymówienie. Jego najlepszy przyjaciel Lucas przypomina mu, że przed wypadkiem pracował nad jakimś sensacyjnym materiałem, nad „wielką sprawą”, którą trzymał w tajemnicy. Ale w jego komputerze ktoś wykasował wszystko z ostatnich dwóch tygodni. Gdy się jeszcze okazuje, że Lucas jest teraz chłopakiem Noriny, Fabio zaczyna podejrzewać, że jego najlepszy przyjaciel uknuł przeciwko niemu spisek…