Chłopiec przebył z ojcem tak wiele kilometrów, by pochować zmarłą babcię. Niespodziewanie umiera także kuzyn ojca w Egipcie. Tata decyduje się, po namowach syna, opuścić go i wyruszyć w drogę, oddając chłopca pod opiekę wujostwa. Nie wie, że wraz z wyjazdem skazuje go na piekło, które zaczynało palić się coraz większym płomieniem…

Ruby główna bohaterka książki nastolatka porzucona, niekochana przez matkę zdana na siebie i swój los. Ma wszystko : luksusowy dom, modne ciuchy, własny pokó,j żyje jak bogaczka i w wygodzie, lecz nie to daje szczęście dziewczynie.
Poznaje chłopaka Nate, który jedyny ją rozumie to miły, sympatyczny chłopak z sąsiedztwa mieszkający blisko niej ale sam skrywa tajemnicę.
Książka opisuje jednak głównie proces akceptacji-siebie i otoczenia.Próbuje też odpowiedzieć na pytanie czym jest rodzina..
J. Warga „Moje serce i inne czarne dziury”.

Milenka, dziewczyna pragnąca miłości, wiecznie na diecie. To taka polska Bridget Jones. Książka pełna humoru, zabawnych sytuacji. Milenka jest bardzo miła, ładna i ma troszkę ponad 30 lat no i troszkę za dużo… kilogramów. Ale o tym tytułowy Milaczek, który nieustająco poszukuje miłości swojego życia, pomyśli jutro. Dziś musi się zająć Bachorem, nieznośnym, choć uroczym dzieciakiem z sąsiedztwa, oraz swoją ekscentryczną ciotką, Zofią Kruk.
To książka o przyjaźni, zazdrości, o poszukiwaniu miłości, o tajemnicach, zdradzie i skomplikowanych związkach. Ewa żyje nadzieją na odnalezienie swojego uprowadzonego przed laty syna. Poznajemy ją w Wiedniu, gdzie jest uznaną lekarką, w chwili gdy otrzymuje od detektywa wiadomość o miejscu pobytu swojego dziecka. Czy odnaleziony po latach rzeczywiście okaże się jej synem? Jak ułożą się ich relacje? Czy dadzą sobie szansę poznania się na nowo?
Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura obyczajowa i romans. W tym tomie poznajemy Charlie, która próbuje uciec od swojego dotychczasowego życia. Od pieniędzy ojczyma, drogich gadżetów, markowych ubrań i zadań, które powierza jej.
Postanawia zatrudnić się w klubie ze striptizem, którego właścicielem jest Cain. Niestety Charlie szybko odkrywa, że nie ucieknie przed uczuciem jakim darzy swojego szefa. Obawia się jednak, że strata Caina, gdy ten dowie się w co dziewczyna jest zamieszana, będzie bardziej bolesna niż którakolwiek z czekających ją kar.
Pyskata, z wiśniowymi końcówkami blond włosów, Reese Mackay popełniła tak wiele błędów w swoim dwudziestokilkuletnim życiu, że wie już o nich chyba wszystko. Gdy jej krótkotrwałe, gwałtowne małżeństwo kończy się złamanym sercem, decyduje, że nadszedł czas na zmiany. Przeprowadza się do Miami z zamiarem ponownego startu i nawet całkiem dobrze by jej szło, gdyby nie mega upokarzająca jednonocna przygoda w Cancún z blond ochroniarzem imieniem Ben.
Livie zaczyna wymarzone studia, jednak nie potrafi się odnaleźć. W głowie ma ciągle ostatnie słowa ojca „Spraw bym był dumny…”. Słowa te kładą się cieniem na jej wyborach życiowych a dziewczyna musi odnaleźć po prostu siebie i to kim chciałaby być. Wszystko komplikuje dwóch przystojniaków- jeden ten dobry drugi ten zbuntowany. Poradziła sobie z tragiczną śmiercią rodziców. Jednak pod zewnętrzną powłoką twardej i silnej młodej kobiety, kryje się mała dziewczynka.
Diana – moja historia Publikacja, która zaszokowała świat, jest jedną z ważniejszych biograficznych książek XX w. Dopiero po śmierci Diany w 1997 roku, okazało się, że potajemnie współpracowała z autorem – A. Mortonem, podczas prac nad książką. Jest to pierwsze pełne polskie wydanie tej biografii. Historia życia Lady Di, Królowej Ludzkich serc jest zawiła, kontrowersyjna i tak naprawdę jest smutna. Kobieta, która pragnęła miłości, a została oszukana, zaznała tylko odrzucenia, niezrozumienia i była poddana okrutnej krytyce. Smutne, bardzo to smutne, kochał ją cały świat,a najbliższa rodzina prawdopodobnie nie.
Ta książka jest o tym, co spotkało Autorkę podczas rocznego pobytu na kontrakcie tłumacza. O tym, co ciekawe, dziwne, szokujące i zabawne. Twarz Japonii z bliska: widać piękne oczy, ale widać też grubą warstwę pudru na policzkach. A także to, co jest pod pudrem. Japonia – domy o papierowych ścianach i pociągi bez maszynistów. Zielona herbata i sushi. Gejsze i samuraje. Taką Japonię znają ludzie Zachodu, którzy przeglądają kolorowe magazyny wyłożone w poczekalni. Jeśli jednak ktoś pojedzie do Japonii na dłużej, pomieszka wśród tubylców, poobserwuje ich życie codzienne, zobaczy zupełnie inny kraj .
Jagoda i Dorota zdały maturę i wyjechały z małego miasteczka, by zacząć samodzielne życie. Całkowite przeciwieństwa: Jagoda fanka zespołu „Hey”, ubiera się kolorowo, lubi zwracać na siebie uwagę, wychowywana przez babcię artystyczna dusza, która ma sto pomysłów na minutę. Dorota natomiast to dziewczyna z dobrego domu, rodzice wysoko wykształceni, dziewczyna dobrze ubrana momentami pod linijkę, nigdy nie wychodzi przed szereg. „Smak dorosłości” to seria książek o losach współczesnych młodych Polaków, którzy zaczynają samodzielne życie tu i teraz. Nie chcą wyjeżdżać z kraju i uparcie pokonują problemy codzienności. To portret nowej generacji ludzi – otwartych, samodzielnych, nastawionych nie tylko na posiadanie, ale również na istnienie i realizowanie swoich pasji.