«

»

Paź 10 2022

Kilometry nie dzielą nas…?

Niedawno, we wrześniu, młodzież ukraińska, uczestnicząca w projekcie, realizowanym z grupą uczniów naszej szkoły w ramach Polsko-Ukraińskiej Wymiany Młodzieży, wróciła do swojego kraju po tygodniowym pobycie w naszym regionie. Kontakt obu grup jednak nie wygasł.

W ubiegłym tygodniu, 04.10.20022 r., odbyła się wideokonferencja, w której wzięli udział uczestnicy tegorocznej Wymiany Młodzieży. Uczniowie naszej szkoły oraz ich rówieśnicy z Ukrainy mieli okazję podzielić się wrażeniami z niedawno realizowanego wspólnie projektu. Bardzo miło było znowu zobaczyć i usłyszeć ich wszystkich razem, chociaż zdalnie. Obie strony wymieniły się spostrzeżeniami, zaprezentowały hymn Wymiany,  przygotowały prezentację najciekawszych zdjęć i, co ciekawe, wybrały do niej tę samą muzykę, nie uzgadniając oczywiście tego ze sobą wcześniej.  Ten fakt utwierdza nas jeszcze bardziej w przekonaniu, że młodzież wszędzie jest taka sama – ma takie same potrzeby, poglądy, a nawet gust muzyczny.?

Biorąc pod uwagę to, że od młodego pokolenia zależy przyszłość, możemy być spokojni o nasze jutro. Taka młodzież, swoją postawą i zdobytym w projekcie doświadczeniem, na pewno zadbano przyjazne relacje międzyludzkie, a tym samym o poprawne stosunki międzynarodowe.

Organizatorzy P-UWM.