Gru 03 2021

Książki tygodnia

„Sztuka dekoracji cukierniczej” to doskonały poradnik nie tylko dla wprawionych w wypiekach…Wszystko zrozumiale wyjaśnione krok po kroku i okraszone przepięknymi  fotografiami. Przepisy na kremy, ciasta, babeczki, makaroniki i wiele wiele innych wypieków. Gorąco polecamy !

„Vademecum. Kucharz &Gastronom”. Zasady nakrywania stołu, solidna wiedza z zakresu zasad  żywienia, sprawdzone przepisy. Kolejna książka nie tylko dla wtajemniczonych.

„Warmia i Mazury” Waldemara Bzury to nasza kolejna propozycja. Piękne fotografie oraz krótkie -acz treściwe- opisy tworzą niesamowity klimat sprzyjający poznawaniu zakątków naszego regionu. Album pozawala na nowo zakochać się w Warmii i Mazurach.

„Sztuka rysowania” to niezrównana pomoc  zarówno dla początkujących jak i tych, którzy chcą udoskonalić swój artystyczny  warsztat.  Ogrom zwięzłych wskazówek i około 1000 ilustracji sprawiają iż rysowanie staje się łatwiejsze oraz przyjemniejsze.

„Anatomia. Ćwiczenia mięśni ciała”. Książka jest kompletnym instruktażem zwiększenia siły mięśni w minimalnie krótkim czasie z zachowaniem bezpieczeństwa. Ilustrowana analiza pracy mięśnia w trakcie wykonywania ćwiczeń, atlas układu mięśniowego człowieka oraz przewodnik po płaszczyznach ruchu i treningi dopasowane do różnych poziomów zaawansowania  to tylko nieliczne z walorów tej książki.

„Anatomia. 100 ćwiczeń rozciągających” .Doskonała dla osób nieaktywnych oraz sportowców. Ćwiczenia z podziałem na strefy ciała i grupy mięśni mające na celu eliminowanie najczęściej występujących bólów mięśni a także stawów. Zdjęcia i ilustracje ułatwiające zrozumienie tekstów, pełny opis podstawowych metod rozciągania. Wszystko to pomoże poprawić  samopoczucie każdemu z nas.

„(Nie) mam się w co ubrać” Karolina Gliniecka (Charlize Mystery). Z pewnością nie raz wygłaszałyście owe słowa stojąc przed szafa pełną ubrań… Polecamy więc z całego serca ten unikalny przewodnik po świecie mody. Jakie stroje są idealne dla konkretnego typu figury? Jak dopasować okulary do kształtu twarzy? Jak zapanować nad własną szafą i nauczyć się łączyć różne elementy garderoby ? Na wszystkie te i szereg innych pytań znajdziecie odpowiedź zaglądając do polecanej książki.

„Szkoła szycia” Shea Henderson. Prosty i przystępny kurs szycia dla początkujących. Krok po kroku opisany cały proces. Od opisu maszyny do szycia, przyborów niezbędnych w tej czynności, poprzez rodzaje i zastosowania materiałów po własne dzieła. 12 projektów z szablonami m.in. poszewki na poduszkę, kopertówki, torby na ramię, opakowania na tablet, bransoletki- breloczka z falbanką.

„Beauty & food: co jeść, by skóra stała się pełna blasku, a włosy i paznokcie zdrowe”. Tytuł mówi sam za siebie J My dodamy jeszcze, że książka jest pełna porad i kolorowych zdjęć ukazujących efekty tych przepysznych przepisów.

„Sztuka pisania po angielsku. Poradnik praktyczny” Ewa Kołodziejczyk. Książka uczy umiejętności pisania listów tradycyjnych, kartek pocztowych, zapoznaje z formami korespondencji elektronicznej oraz komórkowej. Gorąco polecamy – nie tylko dla maturzystów.

Polecamy!