«

»

Sty 23 2020

Nasi uczniowie realizują projekt społeczny ,,Po prostu Ty’’

W swoim projekcie uczniowie naszej szkoły: Dominika Serowik (kl.II TE) , Natalia Mazurowska (kl. II TE) i Piotr Wolanin (kl. II TE) poruszają problem niskiej samooceny wśród dzieci i młodzieży. Poszerzają świadomość na ten temat, także wśród rodziców.
W dniach 20-21 grudnia 2019 r., w Centrum Handlowym INBAG w Bartoszycach grupa projektowa zorganozowała Świąteczny Happening Komplementów. Wspólnie zachęcaliśmy przechodniów do napisania komplementu o samym sobie lub towarzyszu. Dodatkowo, każdy uczestnik dostawał cukierki z hasłami motywującymi. Happening spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, przez mieszkańców Bartoszyc i okolic, którzy obserwowali go ze sporym zaciekawieniem, chętnie przyjmując ulotki oraz słodki poczęstunek. Ku naszemu zdziwieniu wiele osób znalazło chwilę na uczestnictwo i szczodrze się komplementowało. Ponadto uczestnicy czerpali ogromną przyjemność ze słów napisanych na lustrze.

Kolejnym powodem do dumy było przeprowadzenie prelekcji dla rodziców, która odbyła się w czwartek 16 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Bartoszycach.

Tutaj również spotkaliśmy się z gorącym powitaniem i pochwałą za wybranie tematu naszego spotkania, czyli niskiej samooceny wśród młodzieży. W programie prelekcji zawarliśmy informacje potwierdzające słuszność problemu, przejawy braku akceptacji siebie oraz sposoby pomocy dziecku w takiej sytuacji.

Rodzice i wychowawcy z zaciekawieniem oglądali nasze wystąpienie. Zostaliśmy pożegnani ogromnymi brawami. Mamy nadzieję, że nasze prelekcje okazały się tak samo uczące dla rodziców, jak i dla nas!

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu Natalii Mazurowskiej w GOŃCU BARTOSZYCKIM.

Grupa projektowa