«

»

Paź 25 2019

Nasi uczniowie wzięli się za problem niskiej samooceny

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach przygotowuje kolejny projekt społeczny w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”.
Tym razem dotyczy on problemu niskiej samooceny wśród dzieci i młodzieży, ale również dorosłych.

— Chcemy uświadomić innym, że warto pokochać siebie, a nie warto zwracać uwagi na to, jakie ktoś ma o nas zdanie. Wśród dzieci bardzo łatwo sprawić, by samoocena szybko się obniżyła — przekonuje Agata Bartoszuk, jedna z uczestniczek projektu.

— Wiedzieliśmy, że chcemy robić projekt społeczny. Zrobiliśmy spotkanie, każdy przyniósł jakiś pomysł i wybraliśmy akurat ten, bo wspomniany problem dotyczy wielu z nas — dodaje Paulina Bloch.

Licząca siedem osób grupa ma w planach m.in. organizację happeningu. — Będziemy chcieli postawić lustro i zachęcić mieszkańców, by spojrzeli na nie i napisali coś dobrego o sobie lub o kimś innym — mówi Agata Bartoszuk.

https://m.facebook.com/Po-prostu-TY-105875154161145/#_=_

https://instagram.com/poprostuty?igshid=1a3z5e8rqbj7m