«

»

Wrz 27 2019

Francuscy kombatanci i weterani odwiedzili naszą szkołę

26 września  2019 r. gościliśmy w naszej szkole delegację organizacji francuskich kombatantów i weteranów Le Souvenir Francais, którzy na naproszenie Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej uczestniczą w obchodach 80. rocznicy powołania Służby Zwycięstwu Polski. Delegacja z Francji przyjechała w składzie: Francis Bernard, Lodovic Cornu, Fabrice Montagne, Delegat Wojskowy Le Souvenir Francais płk Vasseur oraz Jean-Pierre Sebzda.
Wraz z przedstawicieli francuskich kombatantów do Bartoszyc przyjechali również: Wiceprezes Wspólnoty Polskiej w Wielkiej Brytanii Sylwia Kosiec, Prezes NZŻAK Maciej Prażmo wraz z członkami NZŻAK kpt. Czesławą Błaszczuk, mjr Ireneuszem Hurynowiczem i Piotrem Barańskim, członkowie NZŻAK koło Bartoszyce Tomasz Kubat, Piotr Sekita, Paweł Rzosiński, Przewodnicząca Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Olsztynie Barbara Gawlicka, Prezes koła terenowego Związku Polskich Spadochroniarzy kpt. Andrzej Purzycki ps. „Spontan” oraz pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Ewa Sapka-Pawliczak. W uroczystym spotkaniu udział wziął Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski.
Zaproszonych gości przywitała p. dyrektor Urszula Petrykowska. Specjalny program artystyczny na tę okazję przygotowali nasi uczniowie.