«

»

Gru 20 2018

Integracja przy świątecznym stole

Świąteczna atmosfera w Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku udzieliła się i nam. To było drugie, ale równie emocjonujące spotkanie z jego mieszkańcami. Wspólne dekorowanie choinki, kolędowanie, rywalizacja w quizie świątecznym, wzajemne życzenia i prezenty- w taki sposób integrowaliśmy się. Tym samym nieustannie szukamy płaszczyzny porozumienia i kontaktu z ludźmi wykluczonymi społecznie, a za takich uważani są zaburzeni psychicznie.

Po co to robimy? Chcemy łamać bariery międzyludzkie, spowodowane brakiem wiedzy na temat schorzeń psychicznych i pokazać jak przezwyciężać stereotypy na ten temat. Zdobywamy wiedzę, nie tylko od ekspertów z tej dziedziny, ale integrujemy się i poznajemy osoby z zaburzeniami psychicznymi, aby o zdobytym doświadczeniu opowiedzieć. W ramach „Zwolnionych z teorii” realizujemy dwa projekty społeczne pn. „Inni NieWinni” oraz „Świadomi siebie-świadomi innych”. Efekty naszych działań ujrzycie już niedługo.

Uczestnicy projektów – uczniowie kl. III LO C