Sport w szkole

UKS „Olimpia”

MISTRZYNIE POWIATU

Pierwszego października br. odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych. Nasze dziewczyny po dwóch zwycięstwach z ZSP nr 1 i LO zajęły I miejsce awansując do mistrzostw Rejonu II, które odbędą się w grudniu. Zwycięski skład: Cybulska Weronika – kpt. Butniewicz Anita  kl. III LOB, Ogonowska Martyna  kl.  II LOAg, Rynkiewicz Wiktoria, Krajewska …

Pokaż strony »

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W MISTRZOSTWACH REJONU W PIŁCE SIATKOWEJ

Koniec listopada 2019 r. zakończył się dwoma bardzo dużymi sukcesami szkolnych drużyn piłki siatkowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Bartoszycach. W silnie obsadzonych finałach rejonowych Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego brały udział najlepsze drużyny piłki siatkowej, ze szkół powiatów od Lidzbarka Warmińskiego po Węgorzewo. Drużyny dziewcząt i chłopców po emocjonujących, bardzo wyczerpujących meczach, wywalczyły awans …

Pokaż strony »

I miejsce w województwie w Turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły: Daria Wróblewska (I LOCp.), Mateusz Stapel (I TSg.), Patryk Klepczyński (I LOBg.) zwyciężyli w XIV Wojewódzkim Turnieju Rekreacyjno-Sportowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości i tym samym zdobyli główną nagrodę: PUCHAR WOJEWODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO p. Artura Chojeckiego oraz płaskorzeźbę marszałka J. Piłsudskiego. Turniej odbył się 8 listopada 2019 r. w Olsztynie. Uczestniczyli w nim …

Pokaż strony »

SZKOLNE MISTRZOSTWA W PIŁKĘ NOŻNĄ

Październik był miesiącem  pod znakiem klasowych mistrzostw w piłkę nożną. Do rozgrywek które odbywały się na Orliku przy ul. Traugutta zgłosiło się siedem drużyn klasowych – I LOB/Cp, I LOBg, Ic BSISp, Ic BSISg, I TE/Sg,III TS/OR i IIIc BSIS. Graliśmy systemem „ każdy z każdym” w dwóch grupach . Do finału awansowały zespoły Ic …

Pokaż strony »

I miejsce w eliminacjach powiatowych w Plażowej Piłce Siatkowej

9 maja 2019 r. na boiskach przy jeziorku mleczarskim w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach brały udział reprezentacje wszystkich szkół naszego powiatu. W obu kategoriach zwyciężyli reprezentanci naszej szkoły i awansowali do szczebla rejonowego. W kategorii chłopców wygrali Grzegorz Gutowski i Szymon Dubicki obaj z klasy …

Pokaż strony »

Nasze dziewczyny tym razem srebrne

Zakończyła się Bartoszycka Liga Piłki Siatkowej Kobiet organizowana przez Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tym razem nasze dziewczyny po ponad pięciu miesiącach intensywnego grania zajęły bardzo wysokie II miejsce. Nasza drużyna po rundzie zasadniczej zajmowała IV miejsce i w fazie play off musiała się zmierzyć z liderkami ligi, zespołem Bartoszek. Graliśmy do   dwóch wygranych meczy. …

Pokaż strony »

Siatkarskie Sukcesy naszych Dziewcząt

14 grudnia odbyły się Siatkarskie Mistrzostwa Rejonu II Dziewcząt w Kętrzynie. Do rozgrywek zgłosiło się sześć zespołów z Bartoszyc, Kętrzyna , Węgorzewa i Lidzbarka Warm. Rozlosowano nas  do pierwszej grupy gdzie za przeciwnika mieliśmy ZSZ z Lidzbarka Warm. i PCE z Kętrzyna. Z tymi zespołami wygraliśmy bez większych problemów po 2:0 wychodząc z grupy z pierwszego …

Pokaż strony »

Nasi uczniowie wygrali Wojewódzki Turniej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

  Reprezentanci naszej szkoły: Weronika Stapel (II LOB), Kacper Subocz (III LOB), Jakub Kapanajko (III LOB) zwyciężyli w XIII Wojewódzkim Turnieju Rekreacyjno-Sportowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości i zdobyli  główną nagrodę- płaskorzeźbę marszałka J. Piłsudskiego. Turniej odbył się 9 listopada 2018 r. w Olsztynie. Uczestniczyło w nim dziesięć 3 osobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych. Składał …

Pokaż strony »

Sprawozdanie z udziału uczniów ZSP 2 w programie „Jedna silna linia”.

Dnia 18 października reprezentacja chłopców w składzie: Marek Pietras, Kuba Girulski ,Kamil Misior, Kewin Kuczyński, Kacper Ładosz, Piotr Dąbkowski, Jakub Lemański, Jakub Budny  wzięła udział w warsztatach psychologiczno-sportowych w  Olsztynie. Organizatorem tych warsztatów była Fundacja Let Arte i Fundacja  Rozwoju Michelin z Olsztyna, a partnerem w warsztatach naszej młodzieży było V LO Olsztyn. Zajęcia warsztatowe …

Pokaż strony »

Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej z okazji XVIII Dni Papieskich

Dnia 5.10.2018 r. w Bartoszycach odbył się po raz kolejny Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bartoszyckiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców z okazji XVIII Dni Papieskich 2018. W kategorii chłopców wystąpiły trzy zespoły : 3 miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach 2 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w …

Pokaż strony »

Europejski Tydzień Sportu

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali projekt „Rusz się po zdrowie”. Naszym celem było zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej dostosowanej do własnych możliwości i zainteresowań. Temat pomocy potrzebującym i bycia „BE #ACTIVE” połączyliśmy i postanowiliśmy wesprzeć ogólnopolską akcję POMOC MIERZONA KILOMETRAMI. 28 września w godzinach 13:00 – 15:00 młodzież, nauczyciele, rodzice połączyli …

Pokaż strony »

Siatkarskie sukcesy dziewcząt i chłopców

  14 maja 2018 r. dobyły się Mistrzostwa Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.W obu kategoriach zdecydowane zwycięstwa odniosły drużyny naszej szkoły. Dziewczęta reprezentowały uczennice klasy II LOA: Maja Bator i Joanna Sawicka, a chłopców: Grzegorz Gutowski z kl. I LOB i Patryk Leonowicz  z kl. I TOR. Natomiast Maksymilian Kossakowski …

Pokaż strony »

Rejonowe zawody w piłce siatkowej chłopców

8 grudnia 2017 roku drużyna chłopców ZSP nr 2 w Bartoszycach zajęła III miejsce w Mistrzostwach Rejonu II warmińsko – mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn. Mecze rozgrywano w dwóch grupach. Drużyna ZSP nr 2 w Bartoszycach jako mistrz powiatu bartoszyckiego grała z mistrzem powiatu węgorzewskiego Liceum Ogólnokształcącym w Węgorzewie i …

Pokaż strony »

SZKOLNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ

Zakończyła się szkolna liga piłki nożnej chłopców -7 osobowej . Do turnieju przystąpiło łącznie 7 drużyn z klas: I LOAC, I LOB, I CBSIS, II LOB,   II LOC, III TE/HOR, III LOAB. Graliśmy systemem każdy z każdym w 2 grupach na orlikach przy szkołach:   Gimn. nr 1 ( Traugutta ) i Gimn. nr 2 (Bema). …

Pokaż strony »

I i II miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców z okazji Dni Papieskich

Dnia 17.10 w sali gimnastycznej SP 7  odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców z okazji Dni Papieskich. W turnieju uczestniczyły 4 zespoły męskie i 2 żeńskie. Nasi chłopcy zajęli 1 miejsce wygrywając wszystkie 3 mecze(opiekun p. Robert Czerniak), a dziewczęta zajęły 2 miejsce(opiekun: p. Tomasz Tatol). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Czech …

Pokaż strony »

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców

9 października 2017 r. w sali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców  Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna szkolna wygrała ten turniej pokonując 4 drużyny z powiatu Bartoszyce: Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, Zespół Szkół w Górowie Iławeckim, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach  (wszystkie …

Pokaż strony »

I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt

Dnia 05.10.2017 r. w sali gimnastycznej ZSP nr 1 odbył się Powiatowy turniej piłki siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju uczestniczyły dziewczęta  ZSP nr 1, ZSP nr 2, LO z Bartoszyc oraz ZS w Górowie Iławeckim. Nasze dziewczęta po zaciętych meczach pokonały 2:0 ZS, 2:0 LO, 2:1 ZSP nr 1. Tym samym nasza drużyna awansowała …

Pokaż strony »

PIKNIK ZDROWOTNY

2 czerwca 2017 r. po raz kolejny RUSZYLIŚMY PO ZDROWIE! Cała społeczność szkolna wzięła udział w różnych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego, uczniów oraz zaproszonych gości, takich jak: „Zumba”, crossfit, kick-boxing, turniej ringo, konkurs pompek i brzuszków. Wielu emocji dostarczył także mecz piłki siatkowej, w którym przeciwko sobie stanęły drużyny reprezentowane przez nauczycieli …

Pokaż strony »

RUSZYLI PO ZDROWIE – 4. RAZ!!!

Nie tylko piękna pogoda, ale również chęć sprostania wyzwaniu przywiódł 13 maja ponad dwudziestu śmiałków, którzy wzięli udział w biegu z przeszkodami – BART RACE, organizowanym w ramach programu „Rusz się po zdrowie”. Jego celem jest promowanie i zachęcanie młodzieży do udziału w różnorodnych formach ruchu. Bieg z oponą samochodową po piasku był jedynie wstępem …

Pokaż strony »

Szkolny Rajd Rowerowy do Stoczka Klasztornego

19 maja uczniowie naszej szkoły razem z opiekunami : p. Tomaszem Tatolem, p. Magdaleną Sałatą i p. Edytą Zarembą , ,,ruszyli po zdrowie” – ale tym razem rowerami. Punktem docelowym był Stoczek Warmiński. 30 uczniów przy słonecznej pogodzie, przejechało ponad 40 km trasy. Dla niektórych było to super wyzwanie. Innym sprzęt trochę pokrzyżował plany, ale …

Pokaż strony »

Dziewczyny lubią brąz

Miło nam jest poinformować, iż po ponad sześciomiesięcznych zmaganiach (18 meczach) dziewczęta z naszej szkoły drugi rok z rzędu zajęły miejsce na przysłowiowym ” pudle” w Bartoszyckiej Lidze Piłki Siatkowej Kobiet. Po zeszłorocznym zwycięstwie w lidze, tym razem nasze złotka uplasowały się na bardzo dobrym trzecim miejscu. Skład drużyny: Bator Maja, Kalinowska Weronika, Krajewska Natalia, …

Pokaż strony »

Mistrz świata w ZSP nr 2

Uczeń naszej szkoły Jakub Bach ( kl. II LOB) zajął I miejsce w Mistrzostwach Świata WUAP w martwym ciągu, w kategorii wagowej do 125 kg, 16-17 latków. Mistrzostwa odbyły się w dniach 4-9 października w Herzberg (Niemcy).  Jakub rywalizował z 4 innymi zawodnikami. Pierwsze dwie próby z ciężarem 200 kg i kolejna z ciężarem 210kg były udane. …

Pokaż strony »

Sukces naszego ucznia w IV DADAJOWYM BIEGU MORSA

Daniel Obolewicz z kl. II WZAB zajął II miejsce podczas IV DADAJOWEGO BIEGU MORSA, który odbył się w Biskupcu. Pokonanie 10 km w złych warunkach atmosferycznych zajęło mu 40:33 sekundy. Serdecznie gratulujemy!!!  

Pokaż strony »

Siatkarski tydzień

Z okazji Dni Kultury Chrześcijańskiej odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Nasze PANIE zajęły trzecie miejsce, a PANOWIE czwarte.  Gratulacje 🙂 i powodzenia w rozgrywkach Ligi Bartoszyckiej.

Pokaż strony »