↑ Powrót do Pedagog

III ETAP SZKOLNEGO TYGODNIA PROFILAKTYKI-CUKIEREK ZAMIAST PAPIEROSA

15 listopada 2019 r. podsumowaliśmy działania profilaktyczne zorganizowane w szkole. Celem tego przedsięwzięcia była promocja zdrowia, pogłębienie wiedzy nt. zagrożeń zdrowotnych (np. środków psychoaktywnych) i integracja środowiska szkolnego. Wszystkie klasy przygotowały plakaty o tematyce profilaktycznej. Klasy pierwsze liceum i technikum przedstawiły programy profilaktyczne: były to prezentacje multimedialne, wiersze, składanki, scenki, odbył się nawet sąd nad papierosem! Nagrodą za najciekawszy program profilaktyczny był „dzień bez pytania” Taką nagrodę otrzymały klasy: I LOB, I LOAp, I TEg.
Klasa III TSOR nagrała film edukacyjno-profilaktyczny, za który uczniowie otrzymali w nagrodę torbę cukierków. Chętne osoby, palące papierosy, mogły dziś zbadać stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Może to badanie przyczyni się do rzucenia tego nałogu do czego szczerze zachęcamy!!!
Działania uczniów podsumowała pani Magdalena Dmitruk ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bartoszycach. Pani Dmitruk gratulowała uczniom pomysłowości i wiedzy.
Dyrektor szkoły pani Urszula Petrykowska życzyła uczniom umiejętności wykorzystania wiedzy w codziennym życiu. Imprezę prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Olaf Sobczak i Patrycja Kuzia.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział !