II miejsce w województwie w zawodach z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły Bartłomiej Klucznik (IIILOA), Natalia Socha (IILOC), Jakub Kapanajko (I LOB) zdobyli II miejsce w województwie (na 12 zespołów) podczas  XI Wojewódzkiego Turnieju Rekreacyjno-Sportowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który odbył się w Olsztynie 10 listopada 2016 r.
Turniej składał się z 3 konkurencji: strzelania z karabinka pneumatycznego, testu historycznego związanego z odzyskaniem niepodległości przez Polskę oraz zawodów sportowych.
W zawodach strzeleckich oraz zawodach sportowych uczniowie naszej szkoły drużynowo zdobyli III miejsce w województwie. Bardzo dobrze napisali test wiedzy historycznej. Puchar najlepszego sportowca turnieju uzyskał Bartłomiej Klucznik(IIILOA).
 W zawodach uczestniczyła również druga drużyna naszej szkoły reprezentująca Szkolne Koło Strzeleckie (Pamela Stańczyk (II LOB), Mariusz Szerszeniewski (IIITH), Adrian Rawłuszko(I LOB), która zdobyła 6 miejsce.
Organizatorem turnieju był Klub Garnizonowy w Olsztynie, przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Zarządem Wojewódzkim LOK, Urzędem Miasta Olsztyn, Urzędem Marszałkowskim  w Olsztynie.
 Patronat honorowy nad  turniejem objął wojewoda warmińsko-mazurski p. Artur Chojecki. W jego imieniu nagrody dla najlepszych drużyn wręczył wicewojewoda Sławomir Sadowski. Po otrzymaniu nagród nasi  reprezentanci odbyli  krótką rozmowę z wicewojewodą.
 Uczniów przygotowywał  p. Jarosław Puszko.
Gratulujemy!