Debata oksfordzka-upragnione zwycięstwo

13 kwietnia 2018 r. odbył się finał tegorocznej debaty oksfordzkiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu oraz Zespół Szkół w Biskupcu. Finał odbył się w Wydziale Nauk Społecznych w Bartoszycach.
Nasza drużyna w składzie:
  1. Emir Chahed – kl. III LO b
  2. Barbara Kołosowska – kl. III LO c
  3. Emilia Szarek – kl. III LO a
  4. Magdalena Mich – kl. II LO a
stoczyła zwycięską debatę z Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim. Spośród tematów:
  1. Polska powinna angażować się w konflikty zbrojne na Bliskim Wschodzie.
  2. Zdrowa żywność to w dzisiejszych czasach konieczność, a nie chwilowa fanaberia.
wylosowano drugi. Drużynie  ZSP nr 2 przypadła strona Propozycji, więc broniła tezy tematu nr 2.
Jury (oraz ekspert) oceniło wyżej wiedzę, umiejętności, przestrzeganie zasad prowadzenia dyskusji naszej drużyny. Radość ze zwycięstwa była okupiona wieloma godzinami przygotowań, ćwiczeń, symulacji, a przy tym spełnieniem marzeń i realizacją założeń.
Warto wspomnieć, że nasi uczniowie uczestniczyli już w finałach dwóch debat oksfordzkich i dwukrotnie zostali pokonani przez Zespół Szkół w Biskupcu, więc obecny sukces przyjęli z euforią. Ich determinacja, odpowiedzialność, dojrzałość, umiejętność współpracy są naprawdę godne podziwu i szacunku.
Gratulacje!
Grażyna Kęsicka