JTCLASSBLU 15
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
CZY TO JEST PRZYJAŹŃ? CZY TO JEST KOCHANIE? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 07 kwietnia 2016 10:31

- śpiewał Marek Grechuta.

Początki związków bywają trudne. Słabo znasz drugą osobę, jej zachowanie wciąż cię zaskakuje, nie masz pewności, co on/ona o tobie myśli. Twoje emocje też nie są jednoznaczne. Czy to co czujesz to już zakochanie?

Tematu „Profilaktyka wczesnych związków w okresie dorastania” dotyczyło spotkanie młodzieży naszej szkoły z psychologiem z Uniwersytetu SWPS w Sopocie panem Michałem Pozdałem. Podczas spotkania prowadzący starał się odpowiedzieć na następujące pytania: Jak współczesna psychologia definiuje miłość? Czym różni się miłość od zakochania? Jak stworzyć udany związek oparty na szacunku i zaufaniu, a kiedy warto powiedzieć sobie, że to już koniec relacji?

Okres dorastania to czas pierwszych miłości. Niestety nie zawsze są one szczęśliwe. Te nieudane mogą nawet prowadzić do pojawienia się zaburzeń nastroju czy myśli samobójczych. Pierwsze związki w okresie dorastania zostają w pamięci na całe życie i tworzą swoistą matrycę doświadczeń. Dlatego ważne jest aby rozmawiać na ten temat z młodymi ludźmi, wskazać to na co powinni zwracać uwagę. Przede wszystkim jak nie dać się wykorzystywać i źle traktować. Z miłości robią też wiele rzeczy, których później żałują. Jedną z nich jest wysyłanie nagich zdjęć, które później stają się obiektem szantażu i upokorzenia.

Michał Pozdał

 
III miejsce w województwie w zawodach marynistycznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
piątek, 13 maja 2016 19:26

01Uczniowie naszej szkoły oraz Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach(Bartłomiej Klucznik, Kinga Mihal, Damian Mierzejewski, Alicja Bekiesza)zajęli trzecie miejsce w województwie w zawodach marynistycznych "Bezpieczeństwo na jeziorach Warmii i Mazur’’.

Zawody odbyły się 8 maja w Dobrym Mieście. Składały się z 5 konkurencji: strzelania z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej, pływania na dystansie 50 m, wiązania węzłów żeglarskich, rzutu rzutką ratowniczą, rozwiązywania testu dotyczącego historii i wiedzy morskiej.
Druga drużyna w składzie: Wiktoria Śliwińska, Krzysztof Nowicki, Klaudia Mandziak,Łukasz Zakrzewski, zdobyła 5 miejsce.


Indywidualnie 3 miejsce w strzelaniu z karabinka pneumatycznego zdobyła Wiktoria Śliwińska(kl. I LOC), a w rzucie rzutką ratowniczą to samo miejsce zajął Krzysztof Nowicki(kl. I LOC).

Uczniowie reprezentowali Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Pieniężnie.

Uczniów przygotowywali nauczyciele: p. Jarosław Puszko i p. Tomasz Płonowski. 

Serdecznie dziękujemy gimnazjalistom i ich opiekunowi za współpracę.

030506070204

Poprawiony: poniedziałek, 15 sierpnia 2016 11:01
 
TRZYNASTKI DOMINOWAŁY W POLSKO-NIEMIECKIEJ WYMIANIE MŁODZIEŻY PDF Drukuj Email
środa, 01 lipca 2015 13:59

13 czerwca zaczęła się już trzynasta odsłona polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Trzynastki, choć zwiastują z reguły pecha, przyniosły jednak młodzieży z ZSP nr 2 oraz jej partnerskiej szkoły z ASS Nienburg wiele ciekawych doświadczeń i pozytywnych emocji.

W dniach 13 - 19 czerwca 2015 r. jedenastoosobowa grupa z Nienburga gościła u swoich rówieśników z Bartoszyc. - W tym roku grupa nie była liczna, za to bardzo zgrana - przyznaje Marc Leseberg - opiekun grupy niemieckiej.

Co działo się w ciągu tego tygodnia? A właśnie dużo i intensywnie! Tradycyjnie rozpoczęliśmy weekendem integracyjnym w Trójmieście. Zwiedziliśmy centrum Experyment w Gdyni, Latarnię Morską i Molo w Sopocie, Starówkę w Gdańsku. Był też czas, aby pospacerować po plaży. Od poniedziałku niemieccy uczniowie gościli już w domach swoich polskich rówieśników. W tym czasie zapoznali się z naszą szkołą, gdzie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych oraz nauczyli się grać w ringo. Ta gra jest w Niemczech nieznana. Aktywnie i sportowo spędziliśmy także popołudnie nad Jeziorkiem Mleczarskim, a właściwie… na jeziorze w kajakach. W międzyczasie odwiedziliśmy Aquapark w Pluskach oraz tradycyjnie Olsztyn: starówkę i zakupy w Galerii Warmińskiej - nieodłączny punkt każdej wymiany. Dużym zaskoczeniem dla naszych gości był pobyt na przejściu granicznym w Bezledach, którzy - jako mieszkańcy Unii Europejskiej „od zawsze”- po raz pierwszy zetknęli się z dosłownym znaczeniem słowa GRANICA. Wymiana współfinansowana była przez: PNWM Jugendwerk w Warszawie oraz Starostwo Powiatowe w Bartoszycach.

Polscy uczestnicy zaprezentowali podczas tego tygodnia swoim niemieckim kolegom różne umiejętności. Karolina Żarczyńska zachwyciła nas wokalnie zwyciężając w I Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej, a Klaudia Piątkowska wraz z grupą ze stowarzyszenia NORA przygotowała uczestnikom wymiany specjalne show tańca z ogniem.

W piątek ciężko było się rozstać. Popłynęły łzy. Większości wydarzeń towarzyszyła nam kamera, dlatego złożymy film i zawieziemy te polskie wspomnienia w połowie września do Nienburga.

Uczestnicy wymiany:

 • Klaudia Kowalczyk I LO A
 • Klaudia Piątkowska I LO A
 • Paulina Wasiek II LO A
 • Mateusz Koszykowski II LO A
 • Klaudia Grochowska II LO B
 • Anna Wojtkiewicz II LO C
 • Martyna Baczewska III TE
 • Katarzyna Miranowicz III TE
 • Karolina Żarczyńska III TE
 • Kamil Mikołajczyk III TH
 • Łukasz Mikołajczyk III TH

Opiekunowie wymiany: Natalia Osypowycz, Szymon Gałązka

                   

Poprawiony: środa, 01 lipca 2015 14:09
 
Nowości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Tadorowska   
wtorek, 25 lutego 2014 16:00

KOLEJNE NOWOŚCI W BIBLIOTECE!!!

 

WYPOŻYCZALNIA

Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku Grażyna Jagielska

Autorkę przez lata paraliżował strach. Żyła problemami męża. Dla jego pasji poświęciła swoje życie. W końcu jednak musiała zawalczyć o siebie. Przeżyła własny „lot nad kukułczym gniazdem”. Spędziła pół roku w szpitalu psychiatrycznym.

Poznała kobiety, które tak jak ona długo udawały, że wszystko jest w porządku. Spotkała twardzieli, którzy musieli nauczyć się płakać. Była w miejscu, w którym można było wszystko. Nie wolno było jednego - kłamać.

Julia musiała być coraz lepsza, aż pod wpływem stresu odcięła sobie ucho. Ratownik wiecznie golił głowę i wierzył, że dzięki temu stanie się kimś innym. Marek wrócił z wojny jako bohater, ale nie potrafił już żyć z tym, co tam widział. Karolinka była przekonana, że jest aniołem i nikt jej nie widzi.

Autorka zabiera nas w podróż pełną intymnych zwierzeń i prawdziwych emocji. W poruszający sposób opisuje azyl dla zagubionych oraz obrazy, które prześladowały ich latami. 

Bądź swoją siłą przez 365 dni w roku Demi Lovato

Życie jest niezwykłą podróżą; czasem wyjątkowych osiągnięć i bolesnych porażek - twierdzi Demi Lovato, aktorka, piosenkarka i supergwiazda. Mimo młodego wieku, Demi zetknęła się już z ciemną stroną życia. Jej błyskotliwa kariera toczyła się równolegle z walką z uzależnieniami, samookaleczaniem się, bulimią i depresją. Historię jej problemów śledziły media, a sama Demi dzieliła się nią z fanami w tekstach piosenek i na Twitterze, gdzie obserwowało ją ponad 17 milionów użytkowników.   Właśnie te „tweety” stały się inspiracją i początkiem książki. To zbiór najszczerszych i najodważniejszych spostrzeżeń Demi, poczynionych przez nią na niełatwej drodze do szczęścia i samopoznania. Autorka proponuje inspirujące cytaty na każdy dzień roku, opatrując je odpowiednimi komentarzami i stawiając cele do osiągnięcia – duże i zupełnie małe, ale nie mniej przez to ważne. Przekonuje, jak istotne są: wiara w siebie, rozwijanie swoich talentów, otwartość i pozytywne nastawienie do świata, a także nieskupianie się na negatywnych emocjach.

Poprawiony: czwartek, 06 marca 2014 12:06
Więcej…
 
NOWY ROK CZAS ZACZĄĆ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
sobota, 10 września 2016 00:00

1Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy słonecznie,a to zapewne wróżba udanych dziesięciu miesięcy, które przed nami. Wypoczęci i pełni energii spotkaliśmy się podczas uroczystego apelu. Tradycyjnie przywitaliśmy uczniów klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie. Życzymy im ciekawych doświadczeń, bogatej wiedzy i nietuzinkowych znajomości. Warto przy tej okazji przypomnieć sentencję przywołaną przez Panią Dyrektor, Jolantę Szczerbińską : „Nauczyciel otwiera tylko drzwi, a dorosły uczeń wejść już musi sam”. Powodzenia!

54

32

Poprawiony: niedziela, 11 września 2016 19:28
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 33