JTCLASSBLU 15
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
MOL NET + PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Tadorowska   
czwartek, 17 września 2015 13:04

Drodzy Czytelnicy ! Od 1 września Biblioteka szkolna wznosi się dla Was ponad ziemią :) – jesteśmy w chmurze!

Macie już okazję do korzystania z katalogu MOL NET+

Przejdziecie do niego klikając poniższy tekst.

Katalog biblioteczny ZSP nr 2

Zalety?

- możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy)
-możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdziecie m.in. info o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych i przetrzymywanych.
Po więcej szczegółów zapraszamy do Czytelni :)

Poprawiony: czwartek, 17 września 2015 13:46
 
PRZEJDŹ ŚLADAMI ZNANYCH POLAKÓW NA BIAŁORUSI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
piątek, 13 listopada 2015 12:06

Eliza Orzeszkowa, Adam Mickiewicz, Czesław Niemen -śladami tych Polaków, związanych z dzisiejszą Białorusią, wybrali się nauczyciele naszej szkoły. Pierwsza, studyjna wizyta doszła do skutku z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły. Wówczas przedstawiciele naszej placówki nawiązali współpracę z Polską Macierzą Szkolną, prężnie działającą i propagującą kulturę oraz język polski na Białorusi. Druga - to wycieczka edukacyjna po Grodnie, Nowogródku, Bohatyrowiczach i Starych Wasiliszkach. Nie ruszając się z domu, możesz zwiedzić te miejscowości i obejrzeć zdjęcia. Kliknij miejscowości na mapie.

 

grodno

Grodno Bohatyrowicze Wasiliszki Mińsk

Poprawiony: piątek, 13 listopada 2015 12:51
 
Rajd Rowerowy z okazji 60 - lecia Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zaremba   
środa, 13 czerwca 2012 17:24

Amatorów turystyki rowerowej zapraszamy do udziału w tej nietypowej ale ciekawej i dostarczającej wielu wrażeń formie obchodów 60 - lecia Szkoły        

   

Trasa rajdu to zielony szlak rowerowy„Doliną Łyny

Bartoszyce - Wiatrowiec - Sępopol - Smolanka - Liski - Skitno - Bartoszyce

Program Rajdu:

  • 23 czerwca zbiórka w ZSP nr 2 ul. Słowackiego 1,  godzina 9:30

  • Powitanie uczestników przez dyrektora szkoły Zbigniewa Pietrzaka

  • Krótka wizyta w szkolnym serwisie rowerowym

  • Zapoznanie uczestników z zasadami bezpieczeństwa

  • Wyjazd na trasę - 10:00

Warunki udziału w imprezie.

Uczestnicy rajdu zobowiązani są do:

« Przestrzegania regulaminu rajdu oraz podporządkowania się decyzjom organizatora rajdu.

« Posiadanie dokumentu tożsamości oraz karty rowerowej lub innego dokumentu, który jest gwarancją posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach.

« Posiadania sprawnego technicznie roweru.

« Prawo do startu mają  wszyscy chętni, osoby poniżej 18 lat za zgodą pisemną rodziców lub prawnych opiekunów.

« Dopuszcza się korzystania z drogi publicznej (w mieście i poza miastem) pamiętając, że obowiązuje jazda w rzędzie.

« Poruszania się po prawej stronie jezdni.

« Jadąc rzędem należy zachować odległość między rowerami 3-5 m.

« Podczas jazdy w kolumnie należy zachować 50 -100 m między kolumnami.

« Na wycieczkę należy zabrać przybornik techniczny (do napraw roweru), pompkę, samoprzylepne łatki i klej do gumy.

« Opiekunowie powinni być zaopatrzeni w gwizdki i do podawania sygnałów ostrzegawczych.

« Opiekunowie posiadają apteczkę.

« Nieprzestrzeganie regulaminu rajdu powoduje wykluczenie z rajdu.


 

Zachęcamy do udziału w imprezie i do zobaczenia na trasie!!!

 

Organizatorem jest pan Mariusz Wychódzki: kontakt tel. 698 679 618

Prosimy o zgłoszenia do 20.06.2012

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2012 20:44
 
Spotkanie dla rodziców klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Pedagog   
środa, 18 listopada 2015 11:34

UWAGA RODZICE!

19.11.2015 r. o godz.16.00 w auli A odbędzie się spotkanie dla rodziców klas pierwszych.

"Profilaktyka uzależnień od środków psychoaktywnych""Odpowiedzialność karna nieletnich - wybrane zagadnienia z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii".

W tym dniu od godz.16.00 odbywać się też będą indywidualne konsultacje z psychologiem i pedagogiem. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do udziału w tych spotkaniach.

Poprawiony: czwartek, 19 listopada 2015 12:08
 
POLSKO-ROSYJSKA WYMIANA MŁODZIEŻY 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Dobrowolska- Śliwińska   
poniedziałek, 17 czerwca 2013 10:35

 

 

„Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija”

Elias Canetti

 

altW piątek pożegnaliśmy trzynastoosobową grupę młodzieży rosyjskiej z Czerniachowska oraz jej opiekunów: panią Irinę Safronovą i pana Anatolija Sviderskiego. Bardzo cieszymy się, że wspólnie spędziliśmy ten czas, bliżej poznaliśmy kulturę i obyczajowość naszych sąsiadów, a oni mieli okazję przyjrzeć się naszemu codziennemu życiu, poznać polskie tradycje i zwyczaje. Czas spędzony wspólnie, pozwolił nam zintegrować się, a przede wszystkim zmotywował nas do nauki języków obcych. Mamy nadzieję, że wizyta w Polsce naszych przyjaciół będzie dla nas wszystkich źródłem wielu niezapomnianych wrażeń, do których chętnie będziemy wracać.

Program wymiany, przygotowany przez nauczycieli ZSP nr 2, zapewnił wszystkim uczestnikom wiele atrakcji, a sama wymiana zapisała się w naszej pamięci jako czas wielu wspaniałych przeżyć i doznań.

Wkrótce po przyjeździe naszych gości, 10 czerwca wzięliśmy udział w dwóch ogólnoszkolnych imprezach: „Maraton Talentów” i „Mój zawód- moja pasja”.  W jednym z konkursów „Młodych Talentów”- „Szkoła Wizażu”  zaprezentowaliśmy swoje umiejętności artystyczne:  wspaniałe stroje, fryzury i makijaże. Młodzież rosyjska poznała także  tradycje kulinarne Polaków. Poczęstunek przygotowali   uczniowie z klas zawodowych oraz ich pracodawcy - restauratorzy, piekarze i cukiernicy. Gry i zabawy integracyjne, które odbyły się wieczorem, pomogły przełamać nam pierwsze lody i lepiej się poznać.  Kolejne dni spędzone razem, były jeszcze wspanialsze i intensywniejsze. Podczas zajęć dydaktycznych poznaliśmy historię naszego regionu oraz cechy młodzieżowej nowomowy w języku polskim i rosyjskim. Niezwykłym powodzeniem cieszyły się zajęcia kulinarne w restauracji „Promyk”, należącej do państwa Marzeny i Dariusza Kułakowskich, w trakcie których wspólnie przygotowaliśmy „międzynarodowe” pierogi.

 Ponieważ nauka powinna być połączona z rozrywką, tak więc organizatorzy wymiany zaplanowali różnorodne imprezy w plenerze: wycieczkę rowerową do Zespołu Pałacowego w Galinach, ognisko w Dąbrowie, pływanie kajakami po miejskim jeziorze. Ta forma rozrywki okazała się szczególnie atrakcyjna dla naszych przyjaciół z Rosji. Niektórzy z nich po raz pierwszy mieli okazję pływać w bajdarkach. Zajęcia rekreacyjne  nad jeziorem  połączone były z programem artystycznym Pawła Burnata, który  zaprezentował  nam prawdziwe wodne akrobacje.  Szczególnie miło wspominać będziemy dyskotekę, która odbyła się we wtorek 11 czerwca. Okazało się bowiem, że bez względu na pochodzenie, kulturę i narodowe tradycje, wszyscy mamy te same upodobania- lubimy śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić.

Zupełnie inny charakter miała wycieczka do Św. Lipki i Reszla. W nastrój powagi i refleksji wprowadził nas przepiękny koncert organowy, który odbył się w Sanktuarium Maryjnym. Był wyjątkowy i niepowtarzalny, gdyż mogliśmy wysłuchać całej gamy różnorodnych dźwięków zabytkowego instrumentu. Podziwialiśmy również barokową dekorację  Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. 

Będziemy pamiętać każdą chwilę spędzoną razem, gdyż każda była wyjątkowa i pozostanie na zawsze w naszej pamięci.  Teraz z radością czekamy na wyjazd do naszych przyjaciół z Czerniachowska.

 

Organizatorzy wymiany: Monika Szpura-Kazimierczuk (koordynator), Magdalena Sałata, Agnieszka Dobrowolska-Śliwińska, Urszula Beńko, Agnieszka Sawicka, Mariusz Wychódzki, Anna Dobko, Danuta Groth, Andrzej Kotwica.

Więcej informacji, zdjęć oraz filmów na oficjalnej stronie wymiany: https://www.facebook.com/WymianaMlodziezy2013Bartoszyce?ref=hl

 alt 

Wymiana jest dofinansowana ze środków otrzymanych od Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia na podstawie projektu o udzielenie dofinansowania przedsięwzięcia podejmowanego na rzecz Dialogu i Porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich pt.: Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2013

 

Poprawiony: środa, 05 lutego 2014 15:24
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 69