JTCLASSBLU 15
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
Jak zostać żołnierzem zawodowym? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Swacha   
poniedziałek, 02 listopada 2015 12:08

Dnia 27.10.2015r w naszej szkole odbyło się spotkanie z żołnierzem zawodowym Oficerem Wydziału Rekrutacji kap. Jerzym Karczewskim. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas III LO IV Technikum oraz III ZSZ. Tematem spotkania było „ Kształtowanie wiedzy obronnej młodzieży szkolnej”. W armii jest kilka sposobów na wytyczenie sobie ścieżki kariery, ale zależy to od wykształcenia. Wojsko cieszy się bardzo dużym zaufaniem społecznym i prestiżem. Dobrze wykształcony wojskowy jest cenionym współpracownikiem w wielu firmach

                 
Poprawiony: poniedziałek, 02 listopada 2015 12:14
 
Prawo autorskie - zmiany PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Tadorowska   
środa, 18 listopada 2015 08:20

Warto zapoznać się z treścią tejże ustawy !

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/zmiany-w-ustawie-o-prawie-autorskim-wazne-informacje-dla-nauczycieli-i-uczniow.html

Poprawiony: środa, 18 listopada 2015 08:23
 
Rajd Rowerowy z okazji 60 - lecia Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zaremba   
środa, 13 czerwca 2012 16:24

Amatorów turystyki rowerowej zapraszamy do udziału w tej nietypowej ale ciekawej i dostarczającej wielu wrażeń formie obchodów 60 - lecia Szkoły        

   

Trasa rajdu to zielony szlak rowerowy„Doliną Łyny

Bartoszyce - Wiatrowiec - Sępopol - Smolanka - Liski - Skitno - Bartoszyce

Program Rajdu:

  • 23 czerwca zbiórka w ZSP nr 2 ul. Słowackiego 1,  godzina 9:30

  • Powitanie uczestników przez dyrektora szkoły Zbigniewa Pietrzaka

  • Krótka wizyta w szkolnym serwisie rowerowym

  • Zapoznanie uczestników z zasadami bezpieczeństwa

  • Wyjazd na trasę - 10:00

Warunki udziału w imprezie.

Uczestnicy rajdu zobowiązani są do:

« Przestrzegania regulaminu rajdu oraz podporządkowania się decyzjom organizatora rajdu.

« Posiadanie dokumentu tożsamości oraz karty rowerowej lub innego dokumentu, który jest gwarancją posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach.

« Posiadania sprawnego technicznie roweru.

« Prawo do startu mają  wszyscy chętni, osoby poniżej 18 lat za zgodą pisemną rodziców lub prawnych opiekunów.

« Dopuszcza się korzystania z drogi publicznej (w mieście i poza miastem) pamiętając, że obowiązuje jazda w rzędzie.

« Poruszania się po prawej stronie jezdni.

« Jadąc rzędem należy zachować odległość między rowerami 3-5 m.

« Podczas jazdy w kolumnie należy zachować 50 -100 m między kolumnami.

« Na wycieczkę należy zabrać przybornik techniczny (do napraw roweru), pompkę, samoprzylepne łatki i klej do gumy.

« Opiekunowie powinni być zaopatrzeni w gwizdki i do podawania sygnałów ostrzegawczych.

« Opiekunowie posiadają apteczkę.

« Nieprzestrzeganie regulaminu rajdu powoduje wykluczenie z rajdu.


 

Zachęcamy do udziału w imprezie i do zobaczenia na trasie!!!

 

Organizatorem jest pan Mariusz Wychódzki: kontakt tel. 698 679 618

Prosimy o zgłoszenia do 20.06.2012

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2012 19:44
 
OGŁOSZENIE O NABORZE KANDYDATA NA STANOWISKO SPECJALISTY DS. KADROWYCH I ADMINISTRACYJNYCH
Wpisany przez Administrator   

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
im. Elizy Orzeszkowej


ogłasza nabór na stanowisko


SPECJALISTY DS. KADROWYCH I ADMINISTRACYJNYCH


szczegóły do pobrania poniżej

 
POLSKO-ROSYJSKA WYMIANA MŁODZIEŻY 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Dobrowolska- Śliwińska   
poniedziałek, 17 czerwca 2013 09:35

 

 

„Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija”

Elias Canetti

 

altW piątek pożegnaliśmy trzynastoosobową grupę młodzieży rosyjskiej z Czerniachowska oraz jej opiekunów: panią Irinę Safronovą i pana Anatolija Sviderskiego. Bardzo cieszymy się, że wspólnie spędziliśmy ten czas, bliżej poznaliśmy kulturę i obyczajowość naszych sąsiadów, a oni mieli okazję przyjrzeć się naszemu codziennemu życiu, poznać polskie tradycje i zwyczaje. Czas spędzony wspólnie, pozwolił nam zintegrować się, a przede wszystkim zmotywował nas do nauki języków obcych. Mamy nadzieję, że wizyta w Polsce naszych przyjaciół będzie dla nas wszystkich źródłem wielu niezapomnianych wrażeń, do których chętnie będziemy wracać.

Program wymiany, przygotowany przez nauczycieli ZSP nr 2, zapewnił wszystkim uczestnikom wiele atrakcji, a sama wymiana zapisała się w naszej pamięci jako czas wielu wspaniałych przeżyć i doznań.

Wkrótce po przyjeździe naszych gości, 10 czerwca wzięliśmy udział w dwóch ogólnoszkolnych imprezach: „Maraton Talentów” i „Mój zawód- moja pasja”.  W jednym z konkursów „Młodych Talentów”- „Szkoła Wizażu”  zaprezentowaliśmy swoje umiejętności artystyczne:  wspaniałe stroje, fryzury i makijaże. Młodzież rosyjska poznała także  tradycje kulinarne Polaków. Poczęstunek przygotowali   uczniowie z klas zawodowych oraz ich pracodawcy - restauratorzy, piekarze i cukiernicy. Gry i zabawy integracyjne, które odbyły się wieczorem, pomogły przełamać nam pierwsze lody i lepiej się poznać.  Kolejne dni spędzone razem, były jeszcze wspanialsze i intensywniejsze. Podczas zajęć dydaktycznych poznaliśmy historię naszego regionu oraz cechy młodzieżowej nowomowy w języku polskim i rosyjskim. Niezwykłym powodzeniem cieszyły się zajęcia kulinarne w restauracji „Promyk”, należącej do państwa Marzeny i Dariusza Kułakowskich, w trakcie których wspólnie przygotowaliśmy „międzynarodowe” pierogi.

 Ponieważ nauka powinna być połączona z rozrywką, tak więc organizatorzy wymiany zaplanowali różnorodne imprezy w plenerze: wycieczkę rowerową do Zespołu Pałacowego w Galinach, ognisko w Dąbrowie, pływanie kajakami po miejskim jeziorze. Ta forma rozrywki okazała się szczególnie atrakcyjna dla naszych przyjaciół z Rosji. Niektórzy z nich po raz pierwszy mieli okazję pływać w bajdarkach. Zajęcia rekreacyjne  nad jeziorem  połączone były z programem artystycznym Pawła Burnata, który  zaprezentował  nam prawdziwe wodne akrobacje.  Szczególnie miło wspominać będziemy dyskotekę, która odbyła się we wtorek 11 czerwca. Okazało się bowiem, że bez względu na pochodzenie, kulturę i narodowe tradycje, wszyscy mamy te same upodobania- lubimy śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić.

Zupełnie inny charakter miała wycieczka do Św. Lipki i Reszla. W nastrój powagi i refleksji wprowadził nas przepiękny koncert organowy, który odbył się w Sanktuarium Maryjnym. Był wyjątkowy i niepowtarzalny, gdyż mogliśmy wysłuchać całej gamy różnorodnych dźwięków zabytkowego instrumentu. Podziwialiśmy również barokową dekorację  Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. 

Będziemy pamiętać każdą chwilę spędzoną razem, gdyż każda była wyjątkowa i pozostanie na zawsze w naszej pamięci.  Teraz z radością czekamy na wyjazd do naszych przyjaciół z Czerniachowska.

 

Organizatorzy wymiany: Monika Szpura-Kazimierczuk (koordynator), Magdalena Sałata, Agnieszka Dobrowolska-Śliwińska, Urszula Beńko, Agnieszka Sawicka, Mariusz Wychódzki, Anna Dobko, Danuta Groth, Andrzej Kotwica.

Więcej informacji, zdjęć oraz filmów na oficjalnej stronie wymiany: https://www.facebook.com/WymianaMlodziezy2013Bartoszyce?ref=hl

 alt 

Wymiana jest dofinansowana ze środków otrzymanych od Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia na podstawie projektu o udzielenie dofinansowania przedsięwzięcia podejmowanego na rzecz Dialogu i Porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich pt.: Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2013

 

Poprawiony: środa, 05 lutego 2014 14:24
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 73