JTCLASSBLU 15

Bezpieczna Szkoła

cert
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
Zajęcia z pierwszej pomocy w SOSW w Bartoszycach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
poniedziałek, 05 października 2015 12:31

30 września w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bartoszycach uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Chabros kl. III LOC, Kacper Wojciów IIILOC, Aleksandra Opoka III LOC, Klaudia Rosicka II LOC przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie zaprezentowali swoim rówieśnikom: pierwszą pomoc przy utracie przytomności, pierwszą pomoc w przypadku omdlenia, pierwszą pomoc przy epilepsji oraz resuscytację krążeniowo-oddechową. Zajęcia przebiegały w milej atmosferze i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów SOSW.

Głównym celem zajęć było zapoznanie rówieśników z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia człowieka oraz uświadomienie konieczności udzielania pomocy przedlekarskiej.

                 
 
Rajd Rowerowy z okazji 60 - lecia Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zaremba   
środa, 13 czerwca 2012 17:24

Amatorów turystyki rowerowej zapraszamy do udziału w tej nietypowej ale ciekawej i dostarczającej wielu wrażeń formie obchodów 60 - lecia Szkoły        

   

Trasa rajdu to zielony szlak rowerowy„Doliną Łyny

Bartoszyce - Wiatrowiec - Sępopol - Smolanka - Liski - Skitno - Bartoszyce

Program Rajdu:

  • 23 czerwca zbiórka w ZSP nr 2 ul. Słowackiego 1,  godzina 9:30

  • Powitanie uczestników przez dyrektora szkoły Zbigniewa Pietrzaka

  • Krótka wizyta w szkolnym serwisie rowerowym

  • Zapoznanie uczestników z zasadami bezpieczeństwa

  • Wyjazd na trasę - 10:00

Warunki udziału w imprezie.

Uczestnicy rajdu zobowiązani są do:

« Przestrzegania regulaminu rajdu oraz podporządkowania się decyzjom organizatora rajdu.

« Posiadanie dokumentu tożsamości oraz karty rowerowej lub innego dokumentu, który jest gwarancją posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach.

« Posiadania sprawnego technicznie roweru.

« Prawo do startu mają  wszyscy chętni, osoby poniżej 18 lat za zgodą pisemną rodziców lub prawnych opiekunów.

« Dopuszcza się korzystania z drogi publicznej (w mieście i poza miastem) pamiętając, że obowiązuje jazda w rzędzie.

« Poruszania się po prawej stronie jezdni.

« Jadąc rzędem należy zachować odległość między rowerami 3-5 m.

« Podczas jazdy w kolumnie należy zachować 50 -100 m między kolumnami.

« Na wycieczkę należy zabrać przybornik techniczny (do napraw roweru), pompkę, samoprzylepne łatki i klej do gumy.

« Opiekunowie powinni być zaopatrzeni w gwizdki i do podawania sygnałów ostrzegawczych.

« Opiekunowie posiadają apteczkę.

« Nieprzestrzeganie regulaminu rajdu powoduje wykluczenie z rajdu.


 

Zachęcamy do udziału w imprezie i do zobaczenia na trasie!!!

 

Organizatorem jest pan Mariusz Wychódzki: kontakt tel. 698 679 618

Prosimy o zgłoszenia do 20.06.2012

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2012 20:44
 
TYDZIEŃ OBYWATELI EUROPY NA WARMII I MAZURACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Swacha   
wtorek, 22 października 2013 08:48

Po raz kolejny w dniach 14 - 18 października 2013r. odbył się Tydzień Obywateli Europy na Warmii i Mazurach.

W ramach obchodów uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w konferencji pt. „Europejski rynek pracy - szanse i zagrożenia”, która odbyła się dnia 15 października 2013r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach.

Następnie 16 października 2013r. wzięliśmy udział w konferencji pt. „Kreatywny Polak - obywatelem Europy” oraz w warsztatach „Jak wypełnić Europass” z udziałem przedstawicieli Europe Direct, które odbyły się w Elblągu.

Natomiast 17 października 2013r. uczniowie klasy III LOA, III LOB i III LOC wzięli udział w warsztatach na temat „Moje wejście na rynek pracy”, które przeprowadzone zostały przez doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach.

Celem obchodów było zaznajomienie uczniów z naukami zdobywania zawodu w tym studiowania na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskie CV.

Opinie uczniów:

Nic dodać, nic ująć konferencja udana.

Ania

Była pełna kultura, wszyscy słuchali i podziwiali.

Karolina

Bardzo ciekawe warsztaty i przydatne.

Kasia

                   
Poprawiony: wtorek, 22 października 2013 08:59
 
POLSKO-ROSYJSKA WYMIANA MŁODZIEŻY 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Dobrowolska- Śliwińska   
poniedziałek, 17 czerwca 2013 10:35

 

 

„Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija”

Elias Canetti

 

altW piątek pożegnaliśmy trzynastoosobową grupę młodzieży rosyjskiej z Czerniachowska oraz jej opiekunów: panią Irinę Safronovą i pana Anatolija Sviderskiego. Bardzo cieszymy się, że wspólnie spędziliśmy ten czas, bliżej poznaliśmy kulturę i obyczajowość naszych sąsiadów, a oni mieli okazję przyjrzeć się naszemu codziennemu życiu, poznać polskie tradycje i zwyczaje. Czas spędzony wspólnie, pozwolił nam zintegrować się, a przede wszystkim zmotywował nas do nauki języków obcych. Mamy nadzieję, że wizyta w Polsce naszych przyjaciół będzie dla nas wszystkich źródłem wielu niezapomnianych wrażeń, do których chętnie będziemy wracać.

Program wymiany, przygotowany przez nauczycieli ZSP nr 2, zapewnił wszystkim uczestnikom wiele atrakcji, a sama wymiana zapisała się w naszej pamięci jako czas wielu wspaniałych przeżyć i doznań.

Wkrótce po przyjeździe naszych gości, 10 czerwca wzięliśmy udział w dwóch ogólnoszkolnych imprezach: „Maraton Talentów” i „Mój zawód- moja pasja”.  W jednym z konkursów „Młodych Talentów”- „Szkoła Wizażu”  zaprezentowaliśmy swoje umiejętności artystyczne:  wspaniałe stroje, fryzury i makijaże. Młodzież rosyjska poznała także  tradycje kulinarne Polaków. Poczęstunek przygotowali   uczniowie z klas zawodowych oraz ich pracodawcy - restauratorzy, piekarze i cukiernicy. Gry i zabawy integracyjne, które odbyły się wieczorem, pomogły przełamać nam pierwsze lody i lepiej się poznać.  Kolejne dni spędzone razem, były jeszcze wspanialsze i intensywniejsze. Podczas zajęć dydaktycznych poznaliśmy historię naszego regionu oraz cechy młodzieżowej nowomowy w języku polskim i rosyjskim. Niezwykłym powodzeniem cieszyły się zajęcia kulinarne w restauracji „Promyk”, należącej do państwa Marzeny i Dariusza Kułakowskich, w trakcie których wspólnie przygotowaliśmy „międzynarodowe” pierogi.

 Ponieważ nauka powinna być połączona z rozrywką, tak więc organizatorzy wymiany zaplanowali różnorodne imprezy w plenerze: wycieczkę rowerową do Zespołu Pałacowego w Galinach, ognisko w Dąbrowie, pływanie kajakami po miejskim jeziorze. Ta forma rozrywki okazała się szczególnie atrakcyjna dla naszych przyjaciół z Rosji. Niektórzy z nich po raz pierwszy mieli okazję pływać w bajdarkach. Zajęcia rekreacyjne  nad jeziorem  połączone były z programem artystycznym Pawła Burnata, który  zaprezentował  nam prawdziwe wodne akrobacje.  Szczególnie miło wspominać będziemy dyskotekę, która odbyła się we wtorek 11 czerwca. Okazało się bowiem, że bez względu na pochodzenie, kulturę i narodowe tradycje, wszyscy mamy te same upodobania- lubimy śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić.

Zupełnie inny charakter miała wycieczka do Św. Lipki i Reszla. W nastrój powagi i refleksji wprowadził nas przepiękny koncert organowy, który odbył się w Sanktuarium Maryjnym. Był wyjątkowy i niepowtarzalny, gdyż mogliśmy wysłuchać całej gamy różnorodnych dźwięków zabytkowego instrumentu. Podziwialiśmy również barokową dekorację  Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. 

Będziemy pamiętać każdą chwilę spędzoną razem, gdyż każda była wyjątkowa i pozostanie na zawsze w naszej pamięci.  Teraz z radością czekamy na wyjazd do naszych przyjaciół z Czerniachowska.

 

Organizatorzy wymiany: Monika Szpura-Kazimierczuk (koordynator), Magdalena Sałata, Agnieszka Dobrowolska-Śliwińska, Urszula Beńko, Agnieszka Sawicka, Mariusz Wychódzki, Anna Dobko, Danuta Groth, Andrzej Kotwica.

Więcej informacji, zdjęć oraz filmów na oficjalnej stronie wymiany: https://www.facebook.com/WymianaMlodziezy2013Bartoszyce?ref=hl

 alt 

Wymiana jest dofinansowana ze środków otrzymanych od Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia na podstawie projektu o udzielenie dofinansowania przedsięwzięcia podejmowanego na rzecz Dialogu i Porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich pt.: Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2013

 

Poprawiony: środa, 05 lutego 2014 15:24
 
Nowości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Tadorowska   
wtorek, 25 lutego 2014 16:00

KOLEJNE NOWOŚCI W BIBLIOTECE!!!

 

WYPOŻYCZALNIA

Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku Grażyna Jagielska

Autorkę przez lata paraliżował strach. Żyła problemami męża. Dla jego pasji poświęciła swoje życie. W końcu jednak musiała zawalczyć o siebie. Przeżyła własny „lot nad kukułczym gniazdem”. Spędziła pół roku w szpitalu psychiatrycznym.

Poznała kobiety, które tak jak ona długo udawały, że wszystko jest w porządku. Spotkała twardzieli, którzy musieli nauczyć się płakać. Była w miejscu, w którym można było wszystko. Nie wolno było jednego - kłamać.

Julia musiała być coraz lepsza, aż pod wpływem stresu odcięła sobie ucho. Ratownik wiecznie golił głowę i wierzył, że dzięki temu stanie się kimś innym. Marek wrócił z wojny jako bohater, ale nie potrafił już żyć z tym, co tam widział. Karolinka była przekonana, że jest aniołem i nikt jej nie widzi.

Autorka zabiera nas w podróż pełną intymnych zwierzeń i prawdziwych emocji. W poruszający sposób opisuje azyl dla zagubionych oraz obrazy, które prześladowały ich latami. 

Bądź swoją siłą przez 365 dni w roku Demi Lovato

Życie jest niezwykłą podróżą; czasem wyjątkowych osiągnięć i bolesnych porażek - twierdzi Demi Lovato, aktorka, piosenkarka i supergwiazda. Mimo młodego wieku, Demi zetknęła się już z ciemną stroną życia. Jej błyskotliwa kariera toczyła się równolegle z walką z uzależnieniami, samookaleczaniem się, bulimią i depresją. Historię jej problemów śledziły media, a sama Demi dzieliła się nią z fanami w tekstach piosenek i na Twitterze, gdzie obserwowało ją ponad 17 milionów użytkowników.   Właśnie te „tweety” stały się inspiracją i początkiem książki. To zbiór najszczerszych i najodważniejszych spostrzeżeń Demi, poczynionych przez nią na niełatwej drodze do szczęścia i samopoznania. Autorka proponuje inspirujące cytaty na każdy dzień roku, opatrując je odpowiednimi komentarzami i stawiając cele do osiągnięcia – duże i zupełnie małe, ale nie mniej przez to ważne. Przekonuje, jak istotne są: wiara w siebie, rozwijanie swoich talentów, otwartość i pozytywne nastawienie do świata, a także nieskupianie się na negatywnych emocjach.

Poprawiony: czwartek, 06 marca 2014 12:06
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 64