JTCLASSBLU 15
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
XIV edycja konkursu „Pokaż nam język” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Natalia Osypowycz   
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 09:05

Zwycięzcy I części XIV edycji ogólnopolskiego konkursu językowego „Pokaż nam język”, wzięli udział w półfinale w Gdańsku 20 marca, gdzie mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego i niemieckiego.

Pierwsza edycja odbyła się w roku 2001 dla uświetnienia Europejskiego Roku Języków. Konkurs stał się jednym z największych i najbardziej atrakcyjnych dla młodych pasjonatów języków obcych w Polsce. Nasza szkoła uczestniczyła w nim po raz trzeci. Uczniowie ZSP nr 2 imponowali swoimi kompetencjami językowymi, dużą wiedzą, szerokimi zainteresowaniami i ciekawością świata. Etap pierwszy odbył się w formie internetowego testu z wybranego języka, który kwalifikuje do dalszych trzech etapów konkursu rozgrywanych w wybranych Wyższych Szkołach Bankowych. Co roku konkurs odbywa się pod innym hasłem. Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła 2014 rok - Rokiem Rodziny, dlatego też do tej inicjatywy ONZ nawiązuje temat tegorocznej edycji naszego konkursu. Temat XIV edycji konkursu brzmiał „Rodzina - tradycja, czy nowe wartości?”

Po konkursie uczniowie mieli unikatową możliwość spotkać się z niemieckim aktorem, pisarzem i kabareciarzem Steffenem Móllerem.

Uczestnicy konkursu: Jarońska Katarzyna, Krasowska Katarzyna, Pietrzak Paulina, Jacyna Damian, Mrozek Magda, Madejek Sandra, Gadomski Piotr.

 

Poprawiony: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 09:16
 
I miejsce w wojewódzkich zawodach strzeleckich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
wtorek, 12 listopada 2013 11:23

alt8 listopada 2013 r. w JW 1195 w Olsztynie odbył się IX Turniej rekreacyjno-sportowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Wojewódzki Turniej został zorganizowany przez: Klub JW 1195 w Olsztynie i 22WOG Olsztyn przy wsparciu: W-M Kuratorium Oświaty, Urzędu Miasta Olsztyn, Urzędu Marszałkowskiego, parlamentarzystów.

Celem turnieju było: kształtowanie postaw patriotycznych oraz podnoszenie wiedzy historycznej, sprawności fizycznej i umiejętności obronnych młodzieży szkolnej.

Turniej składał się z 3 konkurencji: zawodów strzeleckich, testu wiedzy historycznej o tematyce niepodległościowej oraz wieloboju sprawnościowego.

Drużyna naszej szkoły w składzie: Daniel Adranowicz (III LOC), Martyna Matusiak (II LOA), Dominika Pleńska(I LOB), zdobyła I miejsce w zawodach strzeleckich.

Indywidualnie I miejsce w zawodach strzeleckich zdobył Daniel Adranowicz (z wynikiem 97 pkt. na 100 możliwych) za co otrzymał puchar i medal. III miejsce w zawodach strzeleckich zdobyła również Ania Kucińska (ILOC), która startowała indywidualnie.

Daniel Adranowicz (III LOC) otrzymał również nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju. Był najlepszy w zawodach strzeleckich i w wieloboju sprawnościowym. II miejsce w wieloboju sprawnościowym zdobyła również Martyna Matusiak (II LOA).

W klasyfikacji generalnej uczniowie ZSP nr 2 w Bartoszycach zdobyli II miejsce w województwie.

Uczniów przygotowywał p. Jarosław Puszko.

                   

Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2013 14:46
 

 
Uprzedzenia a przemoc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Wróblewska   
czwartek, 19 grudnia 2013 11:52

17 grudnia 2013r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w debacie „Uprzedzenia a przemoc” zorganizowanej przez Komendę Powiatowa Policji i Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Bartoszycach.

W debacie uczestniczyli uczniowie bartoszyckich szkół ponadgimnazjalnych oraz Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach insp. Krzysztof Gąsiorowski, Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pani Katarzyna Siry, Dyrektor Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania pani Lubomira Tchórz, ks. Wojciech Piekarski, Osoba reprezentująca Związek Wyznaniowy Zielonoświątkowców.

Debatę poprowadził asp.szt. Robert Koniuszy - pełnomocnik Komendanta Powiatowego w Bartoszycach ds. Ochrony Praw Człowieka.

 
III miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
wtorek, 23 kwietnia 2013 11:15

Przemysław Mierzejewski uczeń ZSP nr 2 w Bartoszycach zajął III miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom’’ w grupie szkół ponadgimnazjalnych. Finał wojewódzki odbył się w Giżycku 19 kwietnia. Uczestniczyli w nim zwycięzcy eliminacji powiatowych wojewódzwa warmińsko-mazurskiego.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Ucznia przygotowywał p. Jarosław Puszko.

         
Poprawiony: wtorek, 23 kwietnia 2013 11:30
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 35