Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
Kolejne nowości w Bibliotece! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Tadorowska   
środa, 14 maja 2014 09:36

alt
Zagubiona
Paulina Machnicka

Miłości nic nie może rozdzielić. Nawet śmierć.

Julia, dwudziestoparoletnia studentka – wychowanka domu dziecka - nie może pogodzić się ze stratą ukochanego. Nie dość, że była świadkiem jego wypadku, to jeszcze wszystko przypomina jej o martwym chłopaku. Najchętniej zanurzyłaby się w ciepłej kołdrze i nie ruszała w ogóle, ale są jeszcze na świecie osoby, które starają się jej pomóc – dwie koleżanki ze studiów i mama jej chłopaka.

Widzi ich starania, ale rozpacz przepełnia ją doszczętnie. W końcu nie zawsze miłość jest czymś, co zdarza się na co dzień. A szczególnie taka, która łączyła Julię i Micah. Bezpretensjonalna i szczera.

Refleksje Julii na temat tego, co jest dla nas ważne i jak bardzo można cierpieć popychają ją do czynu, który staje się dla niej wybawieniem.
dwa

Dwa wybory
Dianne Wolfer

Elisabeth musi podjąć bardzo trudną decyzję. Ma siedemnaście lat i właśnie się dowiedziała, że jest w ciąży. Zagubiona, niepewna siebie, czuje, jakby żyły w niej dwie dziewczyny – Libby, skłonna poświęcić marzenia, aby urodzić dziecko, i Beth, dla której najważniejsza jest wolność.

Obie połówki Elisabeth przeżywają dramatyczne chwile. Libby zastanawia się, czy zostać matką – samotną matką, bo nie kocha swojego niedojrzałego chłopaka. Beth bije się z myślami, rozważając aborcję.

Ta wzruszająca i odważna książka z wielką delikatnością i bez moralizowania opowiada o byciu sobą, nieuleganiu presji otoczenia i odpowiedzialności za dokonane wybory.
 

igrzyska

Igrzyska śmierci
Suzanne Collins

Opowieść o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze, w którym co roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów wyrusza na Głodowe Igrzyska, by stoczyć walkę na śmierć i życie.

Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a już to zasługuje na miano prawdziwej walki o przetrwanie...

Poprawiony: środa, 14 maja 2014 09:41
Więcej…
 
SPOTKANIE RODZICÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
środa, 16 listopada 2016 20:39

117 listopada 2016r o godz. 16.00 zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych na warsztaty nt. Stop. Dopalaczom w ramach realizowanego przez Komendę Powiatową Policji i Państwową Inspekcję Sanitarną w Bartoszycach programu profilaktycznego „ Zanim Będzie za późno”.

Zachęcamy też zainteresowanych rodziców do skorzystania w tym dniu z indywidualnych konsultacji z pedagogiem i psychologiem.

                                                       Pedagog szkolny – Agnieszka Wróblewska

Poprawiony: środa, 16 listopada 2016 20:46
 
„Bezpieczne ferie” –udział w pokazie ratownictwa lodowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
niedziela, 22 stycznia 2017 21:06

ferie bezpiecznephp 20 stycznia 02 03uczniowie 04naszej 05szkoły 06brali udział 07w pokazie ratownictwa lodowego, który odbył się na jeziorku ,,mleczarskim''.

Został on zorganizowany przez  strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

Akcja „Bezpieczne ferie” to przede wszystkim profilaktyka i informowanie o zagrożeniach związanych z zabawą na zamarzniętych akwenach.

Strażacy w czasie pokazu  przestrzegali uczniów przed wchodzeniem na pokrywę lodową w miejscach nam nieznanych. Pokazywali również w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej. Będąc świadkami zdarzeń z udziałem osób, pod którymi załamał się lód, zawsze wzywamy pomoc dzwoniąc na nr alarmowe.Najbezpieczniej jest jednak korzystać ze sztucznych lodowisk.

 Podczas pokazu zmarznięci uczniowie mogli ogrzać się przy rozstawionych koksownikach oraz napić się gorącej herbaty przygotowanej przez  strażaków.

Poprawiony: środa, 08 lutego 2017 21:53
 
KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
niedziela, 18 grudnia 2016 21:39

0117 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury tradycyjnie już odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Miło nam poinformować, że I miejsce w świątecznej piosence03 ,,Bambino Jazzu'' wyśpiewała Paulina Lubowiecka, a Ewelina Tomaszewicz prezentując utwór02 ,,Magia świąt" zdobyła wyróżnienie.04 Obie uczennice przygotowała p. Irina Pliszka.05

Mamy nadzieję usłyszeć nasze wokalistki podczas szkolnego wtorkowego kolędowania.

Poprawiony: sobota, 18 lutego 2017 17:17
 
Narodowe Czytanie 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Tadorowska   
poniedziałek, 13 lutego 2017 08:15

Jeszcze tylko przez 2 dni można oddać swój głos na książkę, która będzie czytana przez Polaków na początku września br.

O miano lektury Narodowego Czytania 2017 ubiegają się:

• „Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego,
• „Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego,
• „Beniowski" Juliusza Słowackiego,
• „Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

Zapraszamy serdecznie do udziału w głosowaniu na lekturę:

http://mail.send-email-campaign.de/c/8e4n5j9h7q/qg172p0ntn/

Poprawiony: poniedziałek, 13 lutego 2017 08:19
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 52