JTCLASSBLU 15

Bezpieczna Szkoła

cert
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
MŁODZIEŻ DOCENIA TEATR I VICE VERSA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 02 lipca 2015 10:40

Podsumowując występy teatralnej grupy działającej w naszej szkole (i nie tylko) z dumą należy przyznać ,że ten rok należy do wyjątkowo udanych. Aktorzy docenieni, opiekun dumny, publiczność zadowolona. Zwieńczeniem działań był Złoty Bakcyl czyli pierwsza nagroda w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych.

Cały rok, pod czujnym okiem doświadczonego aktora, Marcina Kiszluka, w naszej szkole pracowała grupa teatralna. W pierwszym półroczu wystawiła spektakl pełen zwrotnych akcji i humoru „Don Kichote”. Nie lada umiejętnościami młodzi aktorzy wykazali się też w nowej formule „teatru przy stoliku”. Obejrzeliśmy dwie sztuki: "Serce boksera" Lutza Hubnera (aktorki, które wcieliły się w role męskie to Milena Charchalis i Dagmara Pietkiewicz) oraz "Engagement" Filipa Bajona (tu kunsztem artystycznym wykazali się: Klaudia Witkowska, Kamil Mikołajczyk i Paulina Pietrzak). - Nie było to łatwe wyzwanie - przyznaje Dagmara. -Ale wzbogaciłam swój warsztat i pokochałam teatr. Zdobywałam też pierwsze miejsca w konkursach recytatorskich. Przełamałam swoją nieśmiałość i teraz występ przed większą publicznością nie jest dla mnie straszny - mówi.

Po drodze grupa teatralna „zgarnęła” ( pierwszy raz od wielu lat) główną nagrodę - Złotego Bakcyla w XXXVI Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych „Bakcyl”. „Niebieska Niedźwiedzica” Joanny Chmielewskiej w reżyserii Marcina Kiszluka okazała się najlepszą sztuką, a absolwentka naszej szkoły Paulina Pietrzak, otrzymując nagrodę za grę aktorską - bezkonkurencyjną aktorką. - Mam szczęście do młodych ludzi - twierdzi Marcin Kiszluk, aktor Teatru im. Stefana Jaracza i opiekun grupy. - Są zdolni i chętni do pracy, a to już dużo - dodaje.

Grupa teatralna:

 • Milena Charchalis
 • Dagmara Pietkiewicz
 • Klaudia Witkowska
 • Kamil Mikołajczyk
 • Łukasz Mikołajczyk

Gościnie występowali absolwenci naszej szkoły i miłośnicy teatru:

 • Paulina Pietrzak
 • Damian Szymański
                                   
Poprawiony: czwartek, 02 lipca 2015 11:42
 
Rajd Rowerowy z okazji 60 - lecia Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zaremba   
środa, 13 czerwca 2012 17:24

Amatorów turystyki rowerowej zapraszamy do udziału w tej nietypowej ale ciekawej i dostarczającej wielu wrażeń formie obchodów 60 - lecia Szkoły        

   

Trasa rajdu to zielony szlak rowerowy„Doliną Łyny

Bartoszyce - Wiatrowiec - Sępopol - Smolanka - Liski - Skitno - Bartoszyce

Program Rajdu:

 • 23 czerwca zbiórka w ZSP nr 2 ul. Słowackiego 1,  godzina 9:30

 • Powitanie uczestników przez dyrektora szkoły Zbigniewa Pietrzaka

 • Krótka wizyta w szkolnym serwisie rowerowym

 • Zapoznanie uczestników z zasadami bezpieczeństwa

 • Wyjazd na trasę - 10:00

Warunki udziału w imprezie.

Uczestnicy rajdu zobowiązani są do:

« Przestrzegania regulaminu rajdu oraz podporządkowania się decyzjom organizatora rajdu.

« Posiadanie dokumentu tożsamości oraz karty rowerowej lub innego dokumentu, który jest gwarancją posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach.

« Posiadania sprawnego technicznie roweru.

« Prawo do startu mają  wszyscy chętni, osoby poniżej 18 lat za zgodą pisemną rodziców lub prawnych opiekunów.

« Dopuszcza się korzystania z drogi publicznej (w mieście i poza miastem) pamiętając, że obowiązuje jazda w rzędzie.

« Poruszania się po prawej stronie jezdni.

« Jadąc rzędem należy zachować odległość między rowerami 3-5 m.

« Podczas jazdy w kolumnie należy zachować 50 -100 m między kolumnami.

« Na wycieczkę należy zabrać przybornik techniczny (do napraw roweru), pompkę, samoprzylepne łatki i klej do gumy.

« Opiekunowie powinni być zaopatrzeni w gwizdki i do podawania sygnałów ostrzegawczych.

« Opiekunowie posiadają apteczkę.

« Nieprzestrzeganie regulaminu rajdu powoduje wykluczenie z rajdu.


 

Zachęcamy do udziału w imprezie i do zobaczenia na trasie!!!

 

Organizatorem jest pan Mariusz Wychódzki: kontakt tel. 698 679 618

Prosimy o zgłoszenia do 20.06.2012

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2012 20:44
 
Polsko - niemiecka wymiana młodzieży (prezentacja do pobrania) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Pietrzak i Natalia Osypovych   
wtorek, 15 października 2013 09:34

W dniach 16.-21. września 2013r. 17 - osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły, w ramach wymiany polsko-niemieckiej, przebywała w szkole partnerskiej w Nienburgu. Wizyta rozpoczęła się spotkaniem z burmistrzem miasta i dyrektorem Albert-Schweitzer-Schule. W trakcie pobytu zwiedziliśmy Nienburg i Hamburg. Niesamowite wrażenia wywarły na nas wycieczki do Heide Parku i Centrum Nauki w Bremie.

Bardzo miłym punktem programu było wspólne grillowanie zorganizowane przez niemieckie rodziny, u których mieszkaliśmy. Udział w zajęciach szkolnych był również ciekawym doświadczeniem.

W trakcie wymiany doskonaliliśmy nasze umiejętności językowe, poznawaliśmy kulturę, tradycje i obyczaje rówieśników z Niemiec. Zostaną nam miłe wspomnienia z wymiany i mamy nadzieję, że nasza przyjaźń będzie trwała dalej.

Wymiana współfinansowana była przez: PNWM Jugendwerk w Warszawie i Starostwo Powiatu Bartoszyce.

PREZENTACJA Z WYMIANY
[POBIERZ]

Wrażenia uczestników:

Cieszę się, że wzięłam udział w wymianie, bo to świetna okazja do poznania Niemiec oczami ich mieszkańców, a nie turystycznych przewodników. Na pewno na długo zapamiętam ludzi, których tam poznałam- z nimi nawet pionowy zjazd kolejką wydawał się mniej straszny!

Kasia Krasowska

Wspaniali ludzie, cudowna atmosfera, fantastyczne atrakcje! Wymiana była bardzo udana, miała tylko jedną wadę-trwała stanowczo za krótko.

Paulina

Mnóstwo dobrych wrażeń, nowych znajomości, świetnie spędzony czas z bardzo sympatyczną rodziną. Zdobyłam wiele nowych doświadczeń i mam dużo wspaniałych wspomnień.

Wiktoria Olszewska

Cieszę się, że brałem udział w wymianie po raz drugi. Poznałem wielu fajnych ludzi i dobrze się bawiłem. Doznałem wielu wspaniałych wrażeń i nigdy się nie nudziłem. Mam nadzieję, że spotkam tych ludzi w przyszłości. Gdyby była taka możliwość, pojechałbym tam jeszcze raz.

Bartosz

Nie żałuje, że uczestniczyłem w wymianie i polecam każdemu, kto ma jakiekolwiek wątpliwości ! Wymiana została dobrze zorganizowana i co więcej, poznałem wiele nowych osób w jej trakcie.

Artur Szachnowski

Na wymianie bawiłem się bardzo dobrze, nie nudziłem się, codziennie coś robiłem. Poznałem nowych znajomych na całe życie. Gdybym mógł pojechać jeszcze raz, zrobiłbym to.

Henio

Wymiana niemiecka była świetnym doświadczeniem. Wszyscy byli bardzo przyjaźnie nastawieni i sympatyczni. Bardzo miło wspominam wieczory w Niemczech i w Polsce.

Karolcia

Wymiana była świetna.. Pozwoliła mi ona sprawdzić jak dogadam się w języku angielskim. Była to niesamowita przygoda. Najbardziej podobało mi się w Heide Parku.

Kamila

Brałam udział w wymianie po raz drugi i po raz drugi się nie zawiodłam. Nie mam żadnych zastrzeżeń, było jak najbardziej spoko ;) . Poznałam nowych ludzi, z którymi dobrze się bawiłam. Jeśli chodzi o minusy to jest jeden – nie będę miała możliwości wziąć udziału w wymianie po raz kolejny. Polecam każdemu kto ma wątpliwości!

Joanna Kaczyńska

Tegoroczna polsko-niemiecka wymiana szkolna była bardzo udana. Zarówno polscy jak i niemieccy uczestniczy wymiany bawili się dobrze. Spędziliśmy razem wiele wspaniałych chwil. Naprawdę polecam każdemu kto chce zdobyć odrobinę nowych doświadczeń.

Damian Jacyna

Polsko-Niemiecka wymiana była bardzo fajna. Najlepszą atrakcją dla mnie był Heide-Park. To było naprawdę straszne przeżycie, ponieważ wcześniej nie znałem granicy mojej odwagi. Moim zdaniem wymiana udała się w 100% , ponieważ nigdy się nie nudziłem. Polecam wymianę dla osób odważnych chcących przełamać swoje bariery językowe.

Tusio

Uczestnicy wymiany:

 1. Wiktoria Olszewska
 2. Damian Jacyna
 3. Paulina Pietrzak
 4. Karolina Bobińska
 5. Artur Szachnowski
 6. Joanna Kaczyńska
 7. Mateusz Gołębiowski
 8. Bartosz Bankiewicz
 9. Karolina Nowakowska
 10. Kamil Mikołajczyk
 11. Rafał Gwiazdowski
 12. Klaudia Kwiatkowska
 13. Kamila Kędzierska
 14. Monika Śliwkowicz
 15. Mateusz Sielaczek
 16. Piotr Morawski
 17. Katarzyna Krasowska

Opiekunowie wymiany: p. Ewa Pietrzak i p. Natalia Osypovych.

                       

Poprawiony: wtorek, 15 października 2013 12:32
 
POLSKO-ROSYJSKA WYMIANA MŁODZIEŻY 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Dobrowolska- Śliwińska   
poniedziałek, 17 czerwca 2013 10:35

 

 

„Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija”

Elias Canetti

 

altW piątek pożegnaliśmy trzynastoosobową grupę młodzieży rosyjskiej z Czerniachowska oraz jej opiekunów: panią Irinę Safronovą i pana Anatolija Sviderskiego. Bardzo cieszymy się, że wspólnie spędziliśmy ten czas, bliżej poznaliśmy kulturę i obyczajowość naszych sąsiadów, a oni mieli okazję przyjrzeć się naszemu codziennemu życiu, poznać polskie tradycje i zwyczaje. Czas spędzony wspólnie, pozwolił nam zintegrować się, a przede wszystkim zmotywował nas do nauki języków obcych. Mamy nadzieję, że wizyta w Polsce naszych przyjaciół będzie dla nas wszystkich źródłem wielu niezapomnianych wrażeń, do których chętnie będziemy wracać.

Program wymiany, przygotowany przez nauczycieli ZSP nr 2, zapewnił wszystkim uczestnikom wiele atrakcji, a sama wymiana zapisała się w naszej pamięci jako czas wielu wspaniałych przeżyć i doznań.

Wkrótce po przyjeździe naszych gości, 10 czerwca wzięliśmy udział w dwóch ogólnoszkolnych imprezach: „Maraton Talentów” i „Mój zawód- moja pasja”.  W jednym z konkursów „Młodych Talentów”- „Szkoła Wizażu”  zaprezentowaliśmy swoje umiejętności artystyczne:  wspaniałe stroje, fryzury i makijaże. Młodzież rosyjska poznała także  tradycje kulinarne Polaków. Poczęstunek przygotowali   uczniowie z klas zawodowych oraz ich pracodawcy - restauratorzy, piekarze i cukiernicy. Gry i zabawy integracyjne, które odbyły się wieczorem, pomogły przełamać nam pierwsze lody i lepiej się poznać.  Kolejne dni spędzone razem, były jeszcze wspanialsze i intensywniejsze. Podczas zajęć dydaktycznych poznaliśmy historię naszego regionu oraz cechy młodzieżowej nowomowy w języku polskim i rosyjskim. Niezwykłym powodzeniem cieszyły się zajęcia kulinarne w restauracji „Promyk”, należącej do państwa Marzeny i Dariusza Kułakowskich, w trakcie których wspólnie przygotowaliśmy „międzynarodowe” pierogi.

 Ponieważ nauka powinna być połączona z rozrywką, tak więc organizatorzy wymiany zaplanowali różnorodne imprezy w plenerze: wycieczkę rowerową do Zespołu Pałacowego w Galinach, ognisko w Dąbrowie, pływanie kajakami po miejskim jeziorze. Ta forma rozrywki okazała się szczególnie atrakcyjna dla naszych przyjaciół z Rosji. Niektórzy z nich po raz pierwszy mieli okazję pływać w bajdarkach. Zajęcia rekreacyjne  nad jeziorem  połączone były z programem artystycznym Pawła Burnata, który  zaprezentował  nam prawdziwe wodne akrobacje.  Szczególnie miło wspominać będziemy dyskotekę, która odbyła się we wtorek 11 czerwca. Okazało się bowiem, że bez względu na pochodzenie, kulturę i narodowe tradycje, wszyscy mamy te same upodobania- lubimy śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić.

Zupełnie inny charakter miała wycieczka do Św. Lipki i Reszla. W nastrój powagi i refleksji wprowadził nas przepiękny koncert organowy, który odbył się w Sanktuarium Maryjnym. Był wyjątkowy i niepowtarzalny, gdyż mogliśmy wysłuchać całej gamy różnorodnych dźwięków zabytkowego instrumentu. Podziwialiśmy również barokową dekorację  Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. 

Będziemy pamiętać każdą chwilę spędzoną razem, gdyż każda była wyjątkowa i pozostanie na zawsze w naszej pamięci.  Teraz z radością czekamy na wyjazd do naszych przyjaciół z Czerniachowska.

 

Organizatorzy wymiany: Monika Szpura-Kazimierczuk (koordynator), Magdalena Sałata, Agnieszka Dobrowolska-Śliwińska, Urszula Beńko, Agnieszka Sawicka, Mariusz Wychódzki, Anna Dobko, Danuta Groth, Andrzej Kotwica.

Więcej informacji, zdjęć oraz filmów na oficjalnej stronie wymiany: https://www.facebook.com/WymianaMlodziezy2013Bartoszyce?ref=hl

 alt 

Wymiana jest dofinansowana ze środków otrzymanych od Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia na podstawie projektu o udzielenie dofinansowania przedsięwzięcia podejmowanego na rzecz Dialogu i Porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich pt.: Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2013

 

Poprawiony: środa, 05 lutego 2014 15:24
 
TYDZIEŃ OBYWATELI EUROPY NA WARMII I MAZURACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Swacha   
wtorek, 22 października 2013 08:48

Po raz kolejny w dniach 14 - 18 października 2013r. odbył się Tydzień Obywateli Europy na Warmii i Mazurach.

W ramach obchodów uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w konferencji pt. „Europejski rynek pracy - szanse i zagrożenia”, która odbyła się dnia 15 października 2013r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach.

Następnie 16 października 2013r. wzięliśmy udział w konferencji pt. „Kreatywny Polak - obywatelem Europy” oraz w warsztatach „Jak wypełnić Europass” z udziałem przedstawicieli Europe Direct, które odbyły się w Elblągu.

Natomiast 17 października 2013r. uczniowie klasy III LOA, III LOB i III LOC wzięli udział w warsztatach na temat „Moje wejście na rynek pracy”, które przeprowadzone zostały przez doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach.

Celem obchodów było zaznajomienie uczniów z naukami zdobywania zawodu w tym studiowania na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskie CV.

Opinie uczniów:

Nic dodać, nic ująć konferencja udana.

Ania

Była pełna kultura, wszyscy słuchali i podziwiali.

Karolina

Bardzo ciekawe warsztaty i przydatne.

Kasia

                   
Poprawiony: wtorek, 22 października 2013 08:59
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 62