JTCLASSBLU 15
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
EM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Tadorowska   
wtorek, 19 maja 2015 09:06

I jeszcze nieco poezji znanej już EM :)


Jestem jak drzewo

mam korzenie do ziemi,

przyzwyczaiłam się do drwin

i złudnych nadziei.

Mam własną historię

mimo, że jestem drzewem

a moje korzenie są poparzone

przez Ciebie.

Nie mówię tego nikomu

ale mam w sercu żal, który

potęguje i zcina mnie do pnia.

Już nie jestem drzewem,
nie umiem zakwitać powoli
nie odrywam od ziemi sklepienia.

Kiedyś przyjdziesz w tamto miejsce,

popatrzysz przez chwilę

wykopiesz korzenie, zaniesiesz do domu

i posadzisz obok siebie.

E M. 14.04.2015 r.


*****

KANIBAL

Mówił , że ją kocha.

Mówił , że jej pragnie.

Obiecywał miłość,

która nigdy nie zgaśnie.

Obdarzał prezentami,

kwiatami zdobył zaufanie

I zjadł dziewczynkę na śniadanie

EM 15.04.2015 r.

Poprawiony: wtorek, 19 maja 2015 12:32
Więcej…
 
TRZYNASTKI DOMINOWAŁY W POLSKO-NIEMIECKIEJ WYMIANIE MŁODZIEŻY PDF Drukuj Email
środa, 01 lipca 2015 12:59

13 czerwca zaczęła się już trzynasta odsłona polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Trzynastki, choć zwiastują z reguły pecha, przyniosły jednak młodzieży z ZSP nr 2 oraz jej partnerskiej szkoły z ASS Nienburg wiele ciekawych doświadczeń i pozytywnych emocji.

W dniach 13 - 19 czerwca 2015 r. jedenastoosobowa grupa z Nienburga gościła u swoich rówieśników z Bartoszyc. - W tym roku grupa nie była liczna, za to bardzo zgrana - przyznaje Marc Leseberg - opiekun grupy niemieckiej.

Co działo się w ciągu tego tygodnia? A właśnie dużo i intensywnie! Tradycyjnie rozpoczęliśmy weekendem integracyjnym w Trójmieście. Zwiedziliśmy centrum Experyment w Gdyni, Latarnię Morską i Molo w Sopocie, Starówkę w Gdańsku. Był też czas, aby pospacerować po plaży. Od poniedziałku niemieccy uczniowie gościli już w domach swoich polskich rówieśników. W tym czasie zapoznali się z naszą szkołą, gdzie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych oraz nauczyli się grać w ringo. Ta gra jest w Niemczech nieznana. Aktywnie i sportowo spędziliśmy także popołudnie nad Jeziorkiem Mleczarskim, a właściwie… na jeziorze w kajakach. W międzyczasie odwiedziliśmy Aquapark w Pluskach oraz tradycyjnie Olsztyn: starówkę i zakupy w Galerii Warmińskiej - nieodłączny punkt każdej wymiany. Dużym zaskoczeniem dla naszych gości był pobyt na przejściu granicznym w Bezledach, którzy - jako mieszkańcy Unii Europejskiej „od zawsze”- po raz pierwszy zetknęli się z dosłownym znaczeniem słowa GRANICA. Wymiana współfinansowana była przez: PNWM Jugendwerk w Warszawie oraz Starostwo Powiatowe w Bartoszycach.

Polscy uczestnicy zaprezentowali podczas tego tygodnia swoim niemieckim kolegom różne umiejętności. Karolina Żarczyńska zachwyciła nas wokalnie zwyciężając w I Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej, a Klaudia Piątkowska wraz z grupą ze stowarzyszenia NORA przygotowała uczestnikom wymiany specjalne show tańca z ogniem.

W piątek ciężko było się rozstać. Popłynęły łzy. Większości wydarzeń towarzyszyła nam kamera, dlatego złożymy film i zawieziemy te polskie wspomnienia w połowie września do Nienburga.

Uczestnicy wymiany:

 • Klaudia Kowalczyk I LO A
 • Klaudia Piątkowska I LO A
 • Paulina Wasiek II LO A
 • Mateusz Koszykowski II LO A
 • Klaudia Grochowska II LO B
 • Anna Wojtkiewicz II LO C
 • Martyna Baczewska III TE
 • Katarzyna Miranowicz III TE
 • Karolina Żarczyńska III TE
 • Kamil Mikołajczyk III TH
 • Łukasz Mikołajczyk III TH

Opiekunowie wymiany: Natalia Osypowycz, Szymon Gałązka

                   

Poprawiony: środa, 01 lipca 2015 13:09
 
Z wizytą w placówce Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Strazy Granicznej w Bezledach PDF Drukuj Email
piątek, 08 kwietnia 2016 10:15

Jak zaprojektować swoje życie, żeby przeżyć je ciekawie, osiągnąć to, czego pragniemy i wykorzystać możliwości? Jaki zawód wybrać, który będzie dawał satysfakcję, spełni nasze oczekiwania? Jak zaprojektować swoją karierę? To dylematy, przed którymi stają uczniowie kończący szkołę ponadgimnazjalną. Aby pomóc wychowankom w podjęciu jak najbardziej trafnych decyzji edukacyjno-zawodowych nasza szkoła każdego roku organizuje wycieczki edukacyjne do różnych zakładów pracy.

Po raz kolejny jesteśmy na Granicy Państwa Bezledy tym razem 29 lutego 2016 roku uczniowie z klasy III „LOB” Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym na terenie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Bezledach. Młodzież bliżej poznała zawód funkcjonariusza Straży Granicznej oraz zadania związane z ochroną granicy państwowej i kontrolą ruchu granicznego. Uczniowie zostali zapoznani także z wymagania kwalifikacyjnymi, takimi jak: testy sprawnościowe, czy badania wykrywaczem kłamstw. Najwięcej emocji wzbudził jednak pokaz sprzętu i urządzeń wspomagających codzienną służbę funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz tresura psa służbowego. Spotkanie zakończyło się wspólną wigilią z pracownikami Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Bezledach.

           
Poprawiony: piątek, 08 kwietnia 2016 10:38
 
Żyj zdrowo PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 listopada 2015 12:35

Pod taką nazwą została przeprowadzona prelekcja z grupą uczniów ZSP nr 2 dnia 13.11.2015r. przez specjalistkę do spraw żywności, absolwentkę naszej szkoły Magdalenę Wiśniewską która przybliżyła młodzieży temat właściwego odżywiania się, ważnej roli śniadania w codziennym życiu oraz prowadzenie zdrowego stylu życia.

10 zasad zdrowego odżywiania młodzieży:

 1. Dbaj o różnorodność spożywanych produktów i jedz co 3 - 4 godziny
 2. Strzeż się nadwagi i otyłości, bądź aktywny ruchowo
 3. Pełnoziarniste produkty zbożowe powinny być dla ciebie głównym źródłem kalorii
 4. Spożywaj codziennie co najmniej 2 duże szklanki mleka. Mleko można zastąpić jogurtem lub kefirem, a częściowo także serem
 5. Mięso spożywaj z umiarem
 6. Spożywaj codziennie dużo warzyw i owoców
 7. Ograniczaj spożycie tłuszczów, w szczególności zwierzęcych
 8. Zachowaj umiar w spożyciu cukru i słodyczy
 9. Ograniczaj spożycie soli
 10. Unikaj alkoholu
Poprawiony: poniedziałek, 23 listopada 2015 12:41
 
PISARKA Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
piątek, 11 listopada 2016 12:15

018 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie Pani Anety Borewicz z uczniami klasy drugiej technikum. Słowo wstępne wygłosił pan Witold Kiejrys, członek Bartoszyckiej Grupy Literackiej „Barcja”.02

Pani Aneta jest uzdolnioną pisarką oraz poetką.  Napisała wiele sztuk teatralnych, bajek dla dzieci oraz wierszy.03
- Pamiętam, że pierwszy swój wiersz napisałam mając 4-5 lat.  Do tej pory pamiętam cały i uważam, że ma sens - mówiła pisarka.04
Z wykształcenia plastyczka i pedagog- prowadziła zajęcia na Pradze w Warszawie dla dzieci, które potem wystawiały sztuki teatralne swojej prowadzącej.
 Od każdego człowieka dowiemy się czegoś ciekawego, bo każdy z nas jest wyjątkowy- usłyszałam podczas krótkiego spotkania.05

Poprawiony: sobota, 12 listopada 2016 22:31
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 45