JTCLASSBLU 15
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
Prezentacja Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
niedziela, 10 kwietnia 2016 09:40

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
na slajdach

alt

POBIERZ PREZENTACJĘ

alt

                                                                                   

Poprawiony: środa, 11 maja 2016 16:34
 
JABŁKA W SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
piątek, 13 maja 2016 16:21

Szkoła została zgłoszona do programu bezpłatne owoce i warzywa.

Program jest prowadzony przez Agencję Rynku Rolnego.

Do bezpłatnego korzystania z owoców uprawnieni są uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Jabłka przeznaczone do konsumpcji będą wystawiane codziennie na korytarz szkolny.

                                                                                                                             Smacznego!

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, przekazane przez producenta owoce nie mogą być przeznaczone do sprzedaży.

Poprawiony: piątek, 13 maja 2016 16:39
 
JAK CZERWIEC, TO POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
czwartek, 23 czerwca 2016 20:23

1Czerwiec to w szkołach czas wycieczek. Czerwiec to także od wielu już lat miesiąc przeznaczony dla polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. W tym roku szkolnym czternastu śmiałków wraz z dwoma opiekunami gościło przez tydzień swoich rówieśników z partnerskiej szkoły ASS Nienburg. Z naszymi niemieckimi kolegami spotkaliśmy się w Gdańsku. Forma wspólnego noclegu w Schronisku Młodzieżowym w przypadku naszej wymiany sprawdza się. Jest to czas na integrację grupy. W tym roku postawiliśmy na Solidarność, a dokładniej zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności. Dla młodych Niemców przemiany ustrojowe w Polsce okazały się niezwykle ciekawe. Gdańsk dla naszych sąsiadów jest swego rodzaju symbolem. "Byłeś w Polsce, a nie byłeś w Gdańsku, to wiele tracisz" - już w zeszłym roku twierdziła tak Marta Sanders - opiekunka grupy niemieckiej. Weekend poświęcony na zwiedzanie Trójmiasta minął nam bardzo szybko. Od poniedziałku uczniowie gościli już w Bartoszycach. W tym czasie zapoznali się z naszą szkołą, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, a także sportowych. Była okazja poznać grę w ringo, zatańczyć zumbę, a nawet popływać kajakiem. Wiele radości dostarczyła także wizyta w Aquaparku w Pluskach oraz zakupy w Galerii Warmińskiej. Nowym doświadczeniem dla tych, którzy rodzili się i żyją w Europie bez granic okazała się wizyta na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Bezledach,

Wymiana to świetna okazja, aby sprawdzić swoje kompetencje językowe, a te były na wysokim poziomie. Przeprowadzona ewaluacja w języku angielskim nie sprawiła, ani polskiej, ani niemieckiej stronie większych problemów komunikacyjnych. Naszym poczynaniom towarzyszyła kamera. Film jest w trakcie realizacji. Na pewno obejrzymy go wspólnie podczas naszej wrześniowej wizyty w Nienburgu. Wymiana był współfinansowana przez PNWM Jugendwerk w Warszawie oraz Starostwo Powiatowe w Bartoszycach.

Szymon Gałązka

Tak wrażeniami dzielą się niektórzy z uczestników wymiany:

Uczestnicząc w wymianie poznałem wielu nowych znajomych, z którymi utrzymuję stały kontakt. Czekam z niecierpliwością na nasz wyjazd do Nienburga, by zobaczyć, jak wygląda życie naszych nowo poznanych przyjaciół i, tak jak oni w Polsce, świetnie spędzić wspólnie czas, tym razem w Niemczech.

Mariusz Szerszeniewski

Wizyta naszych niemieckich partnerów z wymiany była doskonałą okazją do przełamania bariery językowej, poznania innej kultury i spędzania miło czasu. Mieliśmy okazję poznać nowych przyjaciół, ale także zintegrować się we własnym gronie. Już nie mogę się doczekać drugiej części wymiany.

Joanna Chowańska

Wymiana dała nam szansę na rozwój naszych językowych zdolności i była idealną okazją do nauki pewnego rodzaju samodzielności. Poznaliśmy trochę bliżej zwyczaje naszych kolegów z Zachodu.

Justyna Kosakowska

23456

Poprawiony: piątek, 01 lipca 2016 08:59
 
EMILIA FINALISTKĄ KONKURSU MATEMATYCZNEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
niedziela, 29 maja 2016 09:09

IMG 20160429 133856Emilia Szarek, uczennica klasy pierwszej liceum została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Pangea”. To duży sukces, biorąc pod uwagę konkurencję- ponadstutysięczną grupę uczniów z całej Polski.

Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Radość z odkrywania tajników matematyki poczuła Emilia Szarek, przygotowywana do konkursu przez panią Grażynę Karczewską, nauczycielkę matematyki. Uczennica osiągnęła sukces, zostając finalistką konkursu.

Konkurs Matematyczny Pangea jest organizowany przez Meridian International School w Warszawie, we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 3500 szkół.

Konkurs jest dla uczestników całkowicie bezpłatny, adresowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów i liceów. Organizowany jest w dwóch etapach: etap szkolny koordynowany jest w szkołach przez nauczycieli przedmiotu, na etap finałowy najlepsi uczniowie zapraszani są do Warszawy i Wrocławia. Emilka, jako finalistka, odebrała swoją nagrodę w Warszawie.

Poprawiony: środa, 01 czerwca 2016 15:07
 
Informacja o egzaminach poprawkowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
środa, 24 sierpnia 2016 07:48

Egzamin klasyfikacyjny

26 sierpnia 2016

język angielski

godz. 10.00

Egzaminy poprawkowe

 

29.08.2016

matematyka

godz. 10.00

język angielski

godz. 10.00

pracownia ekonomiczna

godz. 14.00

30.08.2016

język polski

godz. 10.00

Poprawiony: środa, 24 sierpnia 2016 07:55
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 85