JTCLASSBLU 15
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
NASI SIATKARZE ODNIEŚLI SUKCES PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 09:30

III miejsce w rozgrywkach Bartoszyckiej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn w sezonie 2013/2014 zajęli nasi szkolni siatkarze. Zmagania sportowe odbyły się 4 kwietnia i składały się z pierwszej i rewanżowej rundy spotkań. Do fazy play - off przystąpiły cztery najlepsze drużyny sezonu. Wśród nich znalazł się zespół zawodników, trenujących pod czujnym okiem nauczyciela w-f, p. Roberta Czerniaka.

Byli to następujący uczniowie:
Paweł Baranowski – II LO B,
Szymon Burdynewicz – III TE,
Jakub Lompa – II LO B,
Patryk Makar – IV TE,
Mateusz Pisiałek – IV TH,
Jakub Wiśniewski – II LO B,
Karol Zembrzuski – IV TH

Gratulujemy, Panowie!

Poprawiony: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 09:45
 
ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 19 stycznia 2015 10:57

Rodzice uczniów naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjno - profilaktycznym „Zanim będzie za późno”. Celem programu było podniesienie poziomu wiedzy rodziców na temat problemów związanych z używaniem środków psychoaktywnych.

Na spotkaniu, które odbyło się w szkole 14 stycznia 2015r. poruszono również problem odpowiedzialności karnej nieletnich i temat cyberprzemocy. Zajęcia prowadzone były przez p. Katarzynę Kowalik z Powiatowej Inspekcji Sanitarnej oraz przez p. Martę Drews z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. W spotkaniu rodziców uczestniczyli też niektórzy wychowawcy. Nauczycielka pani Monika Szpura - Kazimierczuk podsumowała: Uważam, że takie szkolenie jest bardzo przydatne a nawet wskazane, ponieważ zarówno temat cyberprzemocy jak i dopalaczy jest nam znany, jednak nie mamy szerszej wiedzy dotyczącej radzenia sobie z tymi problemami.

 
WARTO SPEŁNIAĆ MARZENIA W KAŻDYM WIEKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Redaktor   
czwartek, 16 kwietnia 2015 08:23

Warto stanąć w szranki o marzenia - tę mądrość przekazała uczniom ZSP2 Barcjanka, Elżbieta Pilipiuk. Emerytowana nauczycielka swoim życiem udowadnia, że to nie puste słowa.

Niejeden z nas mógłby pozazdrościć pani Elżbiecie chęci, ambicji i talentu. Trudno nadążyć za tak aktywną osobą. Podróże i przyroda uwiecznione w poetyckich wspomnieniach i na płótnach jako nieodzowne elementy życia artystki. Do tego warto wspomnieć o zaangażowaniu w przedsięwzięcia teatralne, udział w występach chóru, a także w Klubie Podróżnika. - Myślę, że warto spełniać marzenia niezależnie od wieku i to zapamiętałem z tego spotkania - podsumował Paweł. Pani Elżbiecie towarzyszył p. Andrzej Białecki, umilając czas poezją śpiewaną.

               

Poprawiony: czwartek, 16 kwietnia 2015 08:37
 
KONKURS !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Tadorowska   
sobota, 31 stycznia 2015 13:25

UWAGA !!! 

TERMIN KONKURSU POETYCKO - MUZYCZNEGO

"POETA W PORĘ ODKRYTY..." 

ZOSTAŁ ZMIENIONY NA
17 LUTEGO 2015 R. (GODZ. 10.00)

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 13.02.2015 R. 

Poprawiony: sobota, 31 stycznia 2015 13:41
 
POLSKO – NIEMIECKA WYMIANA MŁODIEŻY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Pietrzak i Natalia Osypovych   
poniedziałek, 22 października 2012 09:05

Wymiana młodzieży między Albert-Schweitzer-Schule w Nienburgu ( Niemcy ) a ZSP nr 2 w Bartoszycach ma już 10-cio letnią tradycję.

W maju 2002r,dzięki inicjatywie dyrektorów obu szkół p. Ralfa Weghöfta i p.Zbigniewa Pietrzaka miało miejsce pierwsze spotkanie. Od tej pory regularnie gościmy wiosną naszych przyjaciół z Niemiec i odwiedzamy ich jesienią w Nienburgu.

Spotkania nasze są współfinansowane przez PNWM Jugendwerk w Warszawie, Starostwo Powiatowe, ZSP nr 2 oraz uczestników wymiany. Głównym celem naszych spotkań jest nawiązanie przyjaźni między uczestnikami, poznanie kultury i zwyczajów, porównanie systemów oświatowych, a przede wszystkim doskonalenie znajomości języków obcych i obalanie mitów po obu stronach granicy.

W czasie pobytu w Bartoszycach nasi goście mieli okazję zapoznać się z naszą szkołą, uczestniczyć w zajęciach, zwiedzić Bartoszyce, Olsztyn, Kętrzyn „ Wolfsschanze”, Giżycko, Gdańsk, Szymbark i wiele innych, wartych obejrzenia miejsc. Najważniejsze były jednak wspólnie spędzone popołudnia i wieczory, które umożliwiły nawiązywanie przyjaźni między uczestnikami a nawet ich rodzinami.

Pobyt w Niemczech, to nie tylko zwiedzanie Nienburga, Hamburga, Hannoveru czy uczestniczenie w zajęciach szkolnych, ale również poznanie życia codziennego dzięki zakwaterowaniu u rodzin niemieckich.

We wszystkich edycjach wymiany uczestniczyło łącznie 274 uczniów z obydwu szkół. W roku szkolym2011/2012 dołączyło do nich kolejnych 42 uczniów. Nasi niemieccy przyjaciele odwiedzili Polskę w maju, a uczniowie ZSP nr2 gościli z rewizytą w Nienburgu we wrześniu 2012r.

Do pobrania prezentacja przygotowana przez uczestników wymiany
(format PowerPoint)

POBIERZ

Opiekunowie wymiany: p.Ewa Pietrzak i p.Natalia Osypovych

                                     

Poprawiony: piątek, 26 października 2012 14:43
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 56