JTCLASSBLU 15
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
Poznajemy zawody prawnicze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Swacha   
wtorek, 23 lutego 2016 11:40

Dnia 15.02.2016r. uczniowie klasy I LOC udali się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Bartoszycach. By przybliżyć uczniom rzetelną wiedzę na temat zawodów prawniczych najpierw odbyła się pogadanka z Panią Sędzia Moniką Zientarską - Kalita, która opowiedziała na czym polega specyfika zawodu sędziego oraz zobrazowała uczniom drogę kariery do zawodu. Następnie uczniowie uczestniczyli w rozprawie sądowej.

Wypowiedz uczniów:

  1. Jestem zadowolona z wyjścia do sądu było to bardzo interesujące i dowiedziałam się jak wygląda moja wymarzona praca.
  2. Wyjście do sądu było ciekawym doświadczeniem zauważyłyśmy że rozprawa w prawdziwym życiu znacznie różni się od pokazanej w telewizji. Najbardziej podobała nam się postawa Pani Sędzi, która przedstawiła nam bezstronność sądu. Cała rozprawa bardzo nas zaciekawiła. Mamy nadzieję że takich wycieczek będzie więcej - Wiktoria i Ola.
  3. Wyjście do sądu bardzo mi się podobało i jestem zadowolony że mogłem uczestniczyć w rozprawie - Olaf.
  4. Na rozprawie było bardzo ciekawie dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy o pracy sędziego - Eliza.
 
Poprawiony: wtorek, 23 lutego 2016 11:48
 
CZY TO JEST PRZYJAŹŃ? CZY TO JEST KOCHANIE? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 07 kwietnia 2016 10:31

- śpiewał Marek Grechuta.

Początki związków bywają trudne. Słabo znasz drugą osobę, jej zachowanie wciąż cię zaskakuje, nie masz pewności, co on/ona o tobie myśli. Twoje emocje też nie są jednoznaczne. Czy to co czujesz to już zakochanie?

Tematu „Profilaktyka wczesnych związków w okresie dorastania” dotyczyło spotkanie młodzieży naszej szkoły z psychologiem z Uniwersytetu SWPS w Sopocie panem Michałem Pozdałem. Podczas spotkania prowadzący starał się odpowiedzieć na następujące pytania: Jak współczesna psychologia definiuje miłość? Czym różni się miłość od zakochania? Jak stworzyć udany związek oparty na szacunku i zaufaniu, a kiedy warto powiedzieć sobie, że to już koniec relacji?

Okres dorastania to czas pierwszych miłości. Niestety nie zawsze są one szczęśliwe. Te nieudane mogą nawet prowadzić do pojawienia się zaburzeń nastroju czy myśli samobójczych. Pierwsze związki w okresie dorastania zostają w pamięci na całe życie i tworzą swoistą matrycę doświadczeń. Dlatego ważne jest aby rozmawiać na ten temat z młodymi ludźmi, wskazać to na co powinni zwracać uwagę. Przede wszystkim jak nie dać się wykorzystywać i źle traktować. Z miłości robią też wiele rzeczy, których później żałują. Jedną z nich jest wysyłanie nagich zdjęć, które później stają się obiektem szantażu i upokorzenia.

Michał Pozdał

 
WYGRANI W KONKURSIE Z PIERWSZEJ POMOCY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
czwartek, 12 maja 2016 13:46

Katarzyna Stańczyk, Karolina Dąbkowska i Andrzej Osypowycz zostali zwycięzcami konkursu dotyczącego zasad udzielania pierwszej pomocy pn. .Uruchom serce bliźniemu”. Okazali się najlepsi spośród 93 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa.

- Celem konkursu img 0468było wykształcenie i propagowanie wśród  młodych ludzi umiejętności udzielania pierwszej pomocy – wyjaśnia Monika Tatol, nauczycielka biologii i opiekunka grupy.- To wielki sukces naszych uczniów, którzy udowodnili, że życie ludzkie jest dla nich bardzo ważne i potrafią je ratować.

Zawody o puchar wojewody warmińsko-mazurskiego odbyły się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie,

Projekt „Uruchom serce bliźniemu” powstał z inicjatywy przedstawicieli Wydziału Nauk Medycznych w Olsztynie we współpracy z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim. Składał się ze szkolenia – zajęć teoretycznych oraz praktycznych dla nauczyciela i jednego z przedstawicieli uczniów z każdej ze szkół. Za tematykę szkoleń ( elementy pierwszej pomocy) i ich realizację odpowiedzialni byli pracownicy Katedry Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie oraz studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej pod kierownictwem dr. n. med. Rakesha Jalali. Zakończeniem akcji „Uruchom serce bliźniemu” był konkurs wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, w którym wystartowały wspomniane już wcześniej drużyny z całego województwa.

 

Poprawiony: piątek, 13 maja 2016 21:34
 
DUŻO MŁODZIEŻY I WIELE ATRAKCJI, CZYLI DZIEŃ OTWARTY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Puszko   
środa, 11 maja 2016 20:41

img 0416Około stu pięćdziesięciu gimnazjalistów z Bisztynka, Bartoszyc i okolic gościło w progach naszej szkoły. Byli zaskoczeni, bo dużo się działo i ciekawi ,co ich czeka u nas.

Na brak atrakcji nie mogli narzekać ci, którzy zdecydowali się w piątkowe, słoneczne popołudnie przyjść do naszej szkoły. Było przyjemnie i pożytecznie. Ofertę szkoły gimnazjaliści poznali dzięki trasie, którą pokonywali, zdobywając po drodze pieczątki. Zwiedzali sale, w których czekały atrakcje. Goście poznali grzecznościowe zwroty z języka migowego i hiszpańskiego, eksperymentowali z fizyką i chemią, widzieli efekty wymian międzynarodowych, zaangażowali się w pomoc przedmedyczną ze szkolnymi Joannitami. Mieli też możliwość obserwować warsztaty fryzjerskie, wokalno-artystyczne, a także wypróbować broni i strzelania. Na chętnych czekał Dyskusyjny Klub Filmowy oraz Zumba. Uwieńczeniem podróży po szkole był słodki poczęstunek i danie z grilla.

2, 3 , 4   5   , 6   , 7 ,  8  ,9 ,10 ,11, 12

Najbardziej podobała mi się Zumba i warsztaty fryzjerskie –ocenia Paulina, gimnazjalistka z Bartoszyc.- A mi strzelanie –wtrąca jej koleżanka.

Uczniowie mogli poznać także ofertę lokalnych pracodawców i skosztować ich produkty.

-Było ciekawie-mówi Paweł, uczeń gimnazjum z Bisztynka.-Nie rozczarowałem się, bo oferta jest niezła ,chyba zdecyduję się na technikum-dodaje chłopak.

Czekamy na Wszystkich chętnych w punkcie rekrutacyjnym (budynek B, sala 113) od 5 maja do 22 czerwca w godzinach 8.00-16.00.

Zapraszamy!

 

Poprawiony: niedziela, 15 maja 2016 20:20
 
Rajd Rowerowy z okazji 60 - lecia Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zaremba   
środa, 13 czerwca 2012 17:24

Amatorów turystyki rowerowej zapraszamy do udziału w tej nietypowej ale ciekawej i dostarczającej wielu wrażeń formie obchodów 60 - lecia Szkoły        

   

Trasa rajdu to zielony szlak rowerowy„Doliną Łyny

Bartoszyce - Wiatrowiec - Sępopol - Smolanka - Liski - Skitno - Bartoszyce

Program Rajdu:

  • 23 czerwca zbiórka w ZSP nr 2 ul. Słowackiego 1,  godzina 9:30

  • Powitanie uczestników przez dyrektora szkoły Zbigniewa Pietrzaka

  • Krótka wizyta w szkolnym serwisie rowerowym

  • Zapoznanie uczestników z zasadami bezpieczeństwa

  • Wyjazd na trasę - 10:00

Warunki udziału w imprezie.

Uczestnicy rajdu zobowiązani są do:

« Przestrzegania regulaminu rajdu oraz podporządkowania się decyzjom organizatora rajdu.

« Posiadanie dokumentu tożsamości oraz karty rowerowej lub innego dokumentu, który jest gwarancją posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach.

« Posiadania sprawnego technicznie roweru.

« Prawo do startu mają  wszyscy chętni, osoby poniżej 18 lat za zgodą pisemną rodziców lub prawnych opiekunów.

« Dopuszcza się korzystania z drogi publicznej (w mieście i poza miastem) pamiętając, że obowiązuje jazda w rzędzie.

« Poruszania się po prawej stronie jezdni.

« Jadąc rzędem należy zachować odległość między rowerami 3-5 m.

« Podczas jazdy w kolumnie należy zachować 50 -100 m między kolumnami.

« Na wycieczkę należy zabrać przybornik techniczny (do napraw roweru), pompkę, samoprzylepne łatki i klej do gumy.

« Opiekunowie powinni być zaopatrzeni w gwizdki i do podawania sygnałów ostrzegawczych.

« Opiekunowie posiadają apteczkę.

« Nieprzestrzeganie regulaminu rajdu powoduje wykluczenie z rajdu.


 

Zachęcamy do udziału w imprezie i do zobaczenia na trasie!!!

 

Organizatorem jest pan Mariusz Wychódzki: kontakt tel. 698 679 618

Prosimy o zgłoszenia do 20.06.2012

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2012 20:44
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 81