↑ Powrót do Doradca Zawodowy

Spotkanie z Komandosem kpt. Andrzejem Purzyckim ps. „Spontan”

Dnia 15 października 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach odbyły się spotkania z Komandosem kpt. Andrzejem Purzyckim ps. „Spontan” – prezesem Warmińsko-Mazurskiego Koła Terenowego Związku Polskich Spadochroniarzy im. Cichociemnego por. Zygmunta Purzyckiego ps. „Szark”.
Spotkania podzielone były na dwa etapy. Część pierwsza miała charakter pokazowy, uczniowie zaznajomili się ze spadochronem, a niektórzy nawet go przymierzali. Następnie oficer podzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami z ciężkiej i odpowiedzialnej służby wojskowej, opowiedział o trudach żołnierskiego życia komandosów spadochroniarzy,  o skokach w ekstremalnych warunkach.  Zwrócił uwagę na istotę określenia „Niepokorny”. Jest to osoba posiadająca wiedzę i wykształcenie, wyryte w sercu wartości, odwagę i siłę charakteru. Ktoś taki potrafi dokonywać trudnych i właściwych wyborów, zgodnie ze słowami naszego gościa: „To najlepszy z najlepszych”.
Dziękujemy za tę lekcję historii i praktycznego zastosowania sztuki wojskowej oraz Panu Tomaszowi Kubatowi – Prezesowi Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej -Koło Bartoszyce za  zorganizowanie spotkania.