↑ Powrót do Doradca Zawodowy

Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach 15 – 21 października 2018 r. trwał Ogólnopolski Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach. W tym roku regionalnym hasłem przewodnim było „Młode pokolenia na rynku pracy”. Tydzień Kariery jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym od 2009 r., mającym na celu inspirowanie inicjatyw na rzecz doradztwa zawodowego oraz wspieranie edukacji, pracy i kariery. 

W naszej szkole działania w ramach tego wydarzenia polegały na aktywnym uczestniczeniu młodzieży w warsztatach z zakresu doradztwa edukacyjno – zawodowego prowadzonych przez doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach i Poradni  Psychologiczno – Pedagogicznej w Bartoszycach. Ponadto, młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Dyrektora Oddziału Banku PKO BP w Bartoszycach,  których tematem był „przepis” na sukces. Dodatkowo, podczas Tygodnia Kariery młodzież brała udział w spotkaniu z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach na temat naboru do służby w Policji. Podczas spotkania poruszono również temat handlu ludźmi z uwagi na wypadający w dniu spotkania  XII Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi.
Łącznie udział w wydarzeniach podczas Tygodnia Kariery wzięło udział 16 klas (kilka z nich zarówno w spotkaniach jak i warsztatach):
  • 8 klas Liceum Ogólnokształcącego,
  • 4 klasy Technikum
  • 2 klasy Branżowej Szkoły I stopnia
  • 2 klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej dla Młodocianych Pracowników.

 

Agata Smereczańska