↑ Powrót do Biblioteka

Książki tygodnia

„23 sposoby na lenia czyli jak pokonać prokrastynację dobrym nawykiem ” S.J.Scott.

Kto z nas nie ma w sobie czasem chęci na leniuchowanie?  Niemało takich osób… Jednak  problem zaczyna się w momencie, gdy taki stan staje się permanentnym… Wspomniany tytuł to doskonały poradnik o tym jak wyzbyć się takich zachowań, przestać odkładać ważne sprawy na później i nie stosować tysiąca wymówek by czegoś nie zrobić.

 „Ograć nawyki. Jak stosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej” Jadwiga Korzeniewska

Ile razy początek roku kalendarzowego obfitował w stwierdzenie: „zmienię się”? Lista noworocznych postanowień wydłużała się z każdym z nich. I co? I nic z tego !  Dlaczego? Brak samodyscypliny, determinacji, wyrzeczeń- oto główne przyczyny. Jak to zmienić? Grywalizacja jest doskonałym sposobem. Umysł w inny – przyjemniejszy – sposób podchodzi do obowiązków. Już nie jako do przymusu lecz zabawy, gry, levelu, który trzeba pokonać.
Zapraszamy do lektury!

 „Zarządzanie sobą. Zrozum siebie i zrealizuj marzenia” Beata Kozyra.

Inteligentna, zabawna, okraszona anegdotami, żartami książka. Ale i poważnie traktująca zawarte w niej tematy. Doskonała dla chcących rozpoznać własne marzenia oraz potrzeby by je zrealizować. Jak budować spójną wizję i życiowe cele? Jak planować i ustalać co z tego najważniejsze? Jak radzić sobie ze stresem i emocjami by uzyskać cel? – tego dowiecie się z tej książki.

 „Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej” Radek Kotarski

Aby realizować wyznaczone cele należy skupić się na działaniu. Rozpraszacze, odwlekanie na później i brak motywacji to główne powody braku efektów. Jak zmienić sposób myślenia? Jak ogarnąć zajęcia tak, by zrealizować je o wiele szybciej,  a jednocześnie skuteczniej? Sposoby adekwatne do polskiej rzeczywistości, doświadczenia autora oraz naukowe metody zawarte w tej książce pomogą zorganizować sobie dzień i wykonać wszelkie zamierzenia.

 „Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce” Marie Kondo

Dziś porządkujemy swoje pokoje J Polecamy tę książkę ze względu na krótkie, acz treściwe wskazówki. Dla ułatwienia działań umieszczono rysunki.  Jest to swoista encyklopedia sprzątania: jak porządkować ubrania, książki, dokumenty, przedmioty sentymentalne i każde z pomieszczeń w Waszym domu.  Posprzątaj dom a uporządkujesz swoje życie.

 „Nasze imiona” Jan Grzenia

Tytuł mówi sam za siebie J Książka ta jest niezmiernie bogatym źródłem wiedzy na temat tego, co oznaczają imiona nasze i naszych bliskich lub znajomych.

Zapraszamy do lektury!