↑ Powrót do Biblioteka

Klub recenzentna

Na koniec roku mamy dla Was dwie propozycje książkowe zrecenzowane przez uczennicę klasy licealnej – Wioletę Rabczun 🙂
,, A gdy się zejdą, raz i drugi, kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością, bardzo się męczą, męczą przez czas długi, co zrobić, co zrobić z tą miłością?’’
Kolejna z nowości książkowych tym razem trochę w innym stylu! Książka pod tytułem ,,3 godziny’’ autorstwa Eweliny Jasik (trenerki rozwoju osobistego) i Adama Jakubiaka (trenera motywacyjnego) poprowadzą Cię w inny świat. Jest to poradnik dla każdego z nas, nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. Historia ta przedstawiana prawdziwe życie, takie jakie jest naprawdę.

Historia ta przedstawiana prawdziwe życie, takie jakie jest naprawdę. Głównymi bohaterami jest Laura i Witek którzy opowiadają o swoich losach. Opisują swoje historie w sposób szczery i uczuciowy. Poznają się na portalu internetowym i od razu zaczynają darzyć się sympatią. Witamy w XXI w. gdzie nikogo nie dziwi to, że ludzie poznają się przez internet. To co zadziwi Cię w tej książce to to, że Witek i Laura nie boją się rozmawiać o tym co ich boli i na tematy które zostają omijane przez nas w naszym życiu i w naszych relacjach. Okazuje się, że ta dwójka ludzi jest bardziej podobna do siebie niż im się wydawało, lecz obydwoje wiemy jak ciężko jest przezwyciężyć swoje własne przyzwyczajenia i otoczenie, które ma na nas duży wpływ. Jednak oni się nie poddają, mają zbyt dużo odwagi. Odwagi by żyć razem.
Ta historia przydarzyła się naprawdę. Dlaczego jest taka wyjątkowa? Bo każdy z nas może ją przeżyć, Ty też! A co mało, pokaże Ci jak iść przez życie i nie bać się go.
Następna książka to ,,Droga do raju” której autorem jest Rafał Kokoszka.
,,Faszyści stali wielkim wozem na placyku przed dworcem[..] Jeden z nich ciągnął za włosy starszą kobietę, chyba nie chciał pobrudzić podłogi krwią na dworcu, zabił ją za progiem’’
Historia przedstawiona w książce odbywa się w czasach II wojny światowej. Rodzina musi uciekać z kraju by nie skończyć swojego żywotu w którymś z obozów zagłady. Opisanej rodzinie się udało i uciekli z kraju okupowanego przez nazistów. Po drodze przeżywając ciekawe przygody. Przekraczali granice krajów w Europie, by zacząć nowe życie w Stanach Zjednoczonych. W USA zostali najpierw umieszczeni w obozie dla uchodźców, a po uzyskaniu obywatelstwa zaczęli żyć na własny rachunek. Głównym bohaterem jest Dawid pochodzenia żydowskiego. W trakcie książki Dawid zakochuje się w pięknej muzułmance Aiszy. Jak już sami możecie wywnioskować dzielą ich różnice religijne. Jak potoczą się ich losy? Co ich spotka i gdzie odnajdą drogę do swojego upragnionego raju?
Jeśli jesteś zainteresowany historią i nie boisz się wzruszyć to książka dla Ciebie!
Iwona Tadorowska