↑ Powrót do Sport w szkole

Siatkarskie Sukcesy naszych Dziewcząt

14 grudnia odbyły się Siatkarskie Mistrzostwa Rejonu II Dziewcząt w Kętrzynie. Do rozgrywek zgłosiło się sześć zespołów z Bartoszyc, Kętrzyna , Węgorzewa i Lidzbarka Warm. Rozlosowano nas  do pierwszej grupy gdzie za przeciwnika mieliśmy ZSZ z Lidzbarka Warm. i PCE z Kętrzyna. Z tymi zespołami wygraliśmy bez większych problemów po 2:0 wychodząc z grupy z pierwszego miejsca. W półfinale spotkaliśmy się z zespołem LO Kętrzyn. Był to bardzo wyrównany mecz i każda z drużyn walczyła o zwycięstwo gwarantujące udział w wielkim finale. Dziewczęta spisały się znakomicie wygrywając tę potyczkę także 2:0. Finał okazał się prawdziwą bitwą. Tu spotkaliśmy na swojej drodze bardzo dobry zespół z LO Węgorzewo. Po przegranym pierwszym secie do 25:21 nasze dziewczęta jeszcze bardziej się skoncentrowały i zmobilizowały wygrywając kolejnego seta 25:17.Tie-break okazał się bardzo nerwowy. Dziewczęta w początkowej fazie grały bardzo dobrze wygrywając 8:3, po zmianie stron przeciwnik mozolnie ale systematycznie odrabiał straty. Ostatecznie nasze złotka wygrały go 15:13 i całą rywalizację 2:1 zajmując I miejsce awansując do półfinału województwa.
17 grudnia byliśmy już w Olsztynie na słynnej hali Urania. Tym razem naszym przeciwnikiem były dziewczęta z Chemika Olsztyn, IV LO Olsztyn i ponownie LO Węgorzewo. Tu dziewczęta spisały się poniżej oczekiwań przegrywając wszystkie mecze po 2:0. Miłym akcentem podczas zawodów było spotkanie z Mistrzem Świata i Europy, byłym reprezentantem Polski w piłce siatkowej Krzysztofem Ignaczakiem.