Sukces naszych uczennic w olimpiadzie

I miejsce w eliminacjach powiatowych XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej zdobyły reprezentantki naszej szkoły: Joanna Chowańska(II LOC) i Sylwia Chowańska(I LOA). Uczennice będą reprezentowały nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się 3 marca w Olsztynie.

Etap powiatowy olimpiady odbył się 17 lutego 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach. Uczestniczyły w nim 4 szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu.

 

 

Olimpiada składała się z dwóch etapów. Pierwsza część-teoretyczna – polegała na rozwiązaniu przez każdego uczestnika pisemnego testu składającego się z 50 pytań obejmującego materiał  z zakresu: obrony cywilnej, bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej, systemu obronności RP, sposobów postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz pierwszej pomocy.

W drugim etapie: teoretyczno-praktycznym reprezentanci szkół ponadgimnazjnych odpowiadali na pytania otwarte przygotowane przez przedstawicieli: Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bartoszycach oraz musieli udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w specjalnie zaaranżowanych scenkach.

Głównym celem olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej, przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz propagowanie bezpieczeństwa publicznego i znajomości przepisów ruchu drogowego.

Szczególne podziękowania należą się Kasi Stańczyk z kl. III LOA za pomoc w przygotowaniu z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gratulujemy Asi i Sylwii sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie

Uczennice przygotowywał p. Jarosław Puszko