Lip 01 2019

Wizyta młodzieży rosyjskiej w ZSP 2

W dniach 10-14 czerwca  2019 r. po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole grupę dzieci i młodzieży z Czerniachowska. Przyjazd Rosjan był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Bartoszycach oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Polonijnym Dom Polski im. F. Chopina w Czerniachowsku.
Główne cele przedsięwzięcia dotyczyły: kontaktów oraz współpracy, poznania kultury i zwyczajów obu narodów, budowania dialogu międzykulturowego oraz wzajemnej tolerancji.
Wizyta rozpoczęła się od spotkania organizacyjnego i zwiedzania szkoły. Następnie grupa rosyjska poznała urokliwe zakątki Bartoszyc. Odbyły się również wycieczki edukacyjno-ekologiczne: do Pałacu i Folwarku w Galinach oraz do Lidzbarka Warmińskiego.
Ciekawym punktem pobytu były zajęcia rekreacyjno-sportowe na basenie w Termach Warmińskich. Ponadto rosyjscy przyjaciele uczestniczyli w zajęciach wokalnych, strzeleckich i językowych przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły, dzięki którym mogli wykazać się aktywnością i zaprezentować swoje talenty.
Dzięki tej wizycie Rosjanie poznali naszą kulturę i zwyczaje, a my wzbogaciliśmy nasze umiejętności językowe i zacieśniliśmy więzi. Mile spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci naszej i gości z Czerniachowska.
Monika Szpura-Kazimierczuk