«

»

Kwi 29 2019

„Poeta w porę odkryty…BARCJA”. Podsumowanie projektu.

W kwietniu odbyła się piąta, podsumowująca projekt, edycja Powiatowego Konkursu dla Młodzieży „Poeta w porę odkryty…BARCJA”, organizowanego przez naszą szkołę. Bilans pięcioletniego przedsięwzięcia przedstawia się imponująco. W konkursach wzięło udział stu osiemnastu uczniów, współpracowaliśmy z dwunastoma szkołami z powiatu bartoszyckiego, pozyskaliśmy dwudziestu jeden partnerów, w tym sześciu sponsorów, dzięki którym przekazaliśmy uczniom nagrody o łącznej wartości 4.860 zł.
Tegoroczny konkurs poprzedziły warsztaty deklamacyjne prowadzone przez Marcina Kiszluka, aktora Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie. Dzięki temu recytacja uczestników była na wysokim poziomie, co zgodnie potwierdziło jury, w składzie: Jerzy Sałata – przewodniczący prezes Grupy Literackiej Barcja, Katarzyna Janczewska- Pszczoła kustosz w Miejskiej Bibliotece Publicznej, koordynator Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej, Krzysztof  Kowalski  wieloletni instruktor kulturalno-oświatowy w Klubie Wojskowym, współzałożyciel stowarzyszenia „BartQltura”.
Komisja oceniająca przyznała nagrody  w dwóch kategoriach:
– szkoła podstawowa/ gimnazjum (14-16 lat)
I miejsce –  Kamila Tytło –  Szkoła Podstawowa nr 1 w Bartoszycach
II miejsce – Julia Gadomska  – SP nr 8 z UJN w Bartoszycach
III miejsce –  Julia Łabędzka  – SP nr 8 z UJN w Bartoszycach
Wyróżnienia: Magda Batraniec, Olga Styrańczak, Maria Sycz -uczennice SP nr 8 z UJN w Bartoszycach
– szkoła ponadgimnazjalna  (17- 19 lat)  – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach
I miejsce – Julia Pudełek 
II miejsce -Karolina Zakaszewska
III miejsce – Klaudia Ścięgaj
„Pupilek szkoły” – Klaudia Ścięgaj
Wyróżnienia: Aleksandra Harań, Joanna Kacprzak, Aleksandra Kochańska.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom, którzy przyczyniają się do promowania twórczości lokalnych poetów.
Dziękujemy fundatorom  tegorocznych nagród: Grupie Literackiej „Barcja”, Starostwu Powiatowemu w Bartoszycach, Zbigniewowi Pietrzakowi-dyrektorowi ZSP nr 2, Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły oraz Radzie Rodziców w ZSP nr 2.
Organizatorzy