«

»

Mar 24 2019

Przełamujemy stereotypy o zaburzeniach psychicznych

Kolejne projekty społeczne, w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”, realizują uczniowie klasy III LO c. Zainteresowali się oni tematem zaburzeń psychicznych i nawiązali współpracę z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku. Dzięki temu mogą dzielić się zdobytą wiedzą ze swoimi rówieśnikami.
Zaburzenia psychiczne to problem ogólnoświatowy. Może on dotknąć każdego, niezależnie od wieku czy pozycji społecznej. Często w mediach słyszymy o gwiazdach, które borykają się ze schorzeniami umysłowymi. Temat dotyczący tychże chorób jest bardzo interesujący, dlatego też podjęliśmy się realizacji projektów uwzględniających ów problem. Zdobyte doświadczenie oraz spotkanie ze specjalistą sprawiły, że chcemy przekazywać naszą wiedzę innym. 15 marca 2019r. mieliśmy możliwość zaprezentowania założeń projektowych przed gronem uczniów naszej szkoły. Przedstawicielki pierwszego projektu ,,Świadomi Siebie – Świadomi Innych” opowiedziały o zaburzeniach psychicznych. Natomiast prelegentki projektu „Inny NieWinny” odniosły się do pojęcia tolerancji w stosunku do osób chorych umysłowo. Mamy nadzieję, że uczestnicy naszej prelekcji zdobytą wiedzę przełożą na życie codzienne. Niszczenie stereotypów w omawianej kwestii jest bowiem istotne, ponieważ przyczyniają się one do marginalizacji chorych psychicznie, którzy tak samo jak my potrzebują troski i miłości. Nie bójmy się poznawać!
28 marca 2019r.w Bartoszyckim Domu Kultury odbędzie się „Dzień Świadomości”, który współorganizujemy. Wystąpimy z prelekcjami przed uczniami szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Trzymajcie za nas kciuki!

Grupy projektowe – kl. III LOc