«

»

Mar 11 2019

„Życiowe” spotkanie z pisarką

W ramach cyklicznych spotkań z Barcjanami, kolejne, w formie wywiadu przeprowadziliśmy z Anną Osowską, autorką dwóch powieści: „W cieniu papierówki” i „Ucieczka”. Jak się okazało, twórczość pisarki stała się pretekstem do rozmów o życiu.
Od pięciu lat w szkole realizujemy projekt „Poeta w porę odkryty…Barcja”, dlatego cyklicznie zapraszamy członków Grupy Literackiej „Barcja”, którzy opowiadają o swojej twórczości. Podczas ostatniego spotkania naszym gościem była p. Anna Osowska-pisarka i lekarka. Wywiad przeprowadzili: Klaudia Ścięgaj i Michał Grabuś. Opinie obecnych są najlepszym dowodem na to, że spotkania literackie uczą też wrażliwości i empatii.
Ta rozmowa  pozwoliła nam poczuć się swobodnie i zadawać pytania na temat bohaterów i miejsc opisanych w książkach, a także sytuacji, związanych z procesem tworzenia-mówi Klaudia. – Było ciekawie, bo powieści p. Osowskiej zawierają wątki autobiograficzne, a autorka niezwykle barwnie potrafi o nich opowiadać.
-Umiejętność łączenia ról pisarki i kobiety doświadczonej spowodowały, że z przyjemnością i w przyjaznej atmosferze słuchało się żartobliwych historii i mądrych rad- ocenia Asia.
-Odczuwałam silne emocje -dzieli się wrażeniami Dominika.- To była bardzo ważna, życiowa lekcja. Dowiedziałam się, że poważna choroba to jeszcze nie koniec i warto cieszyć się każdą chwilą. Myślę, że sięgnę do tych powieści, bo mogą wnieść do mojego życia wiele cennych wartości.
Podczas spotkania p. Anna Osowska podarowała swoje książki z dedykacjami.

Katarzyna Zagajewska-Sycz