«

»

Lis 14 2018

Piękne widowisko młodzieży wzruszyło artystów

Owacjami na stojąco zakończył się występ naszej młodzieży podczas 35-lecia jubileuszu Grupy Literackiej „Barcja”. Gratulacje, podziękowania i słowa wzruszenia Barcjan były najlepszym dowodem na to, że uczniowie trafili do ich serc i zaprezentowali wysoki poziom artystyczny.

Jako szkoła, już od pięciu lat współpracujemy z literatami w ramach projektu „Poeta w porę odkryty…Barcja”. Dzięki temu poznaliśmy lokalnych poetów i prozaików, którzy często goszczą z wizytami w murach „Elizki”.

Ich sylwetki i twórczość są nam bliskie, to właśnie chcieliśmy pokazać -mówi Klaudia. – Jesteśmy dumni, że nam się udało -dodaje.

Uczniowie, na scenie Bartoszyckiego Domu Kultury, zaprezentowali wiersze, fragmenty prozy, a także poezję śpiewaną Barcjan, przygotowaną na potrzeby jubileuszu. Opowiadali też o dotychczasowych spotkaniach z artystami. Stworzyli emocjonujące widowisko pod nazwą „Barcja dziś”, w którym było miejsce i na melancholię, i na humor sytuacyjny.

To było ogromne przeżycie -twierdzi Anna Osowska, autorka powieści „W cieniu papierówki” i „Ucieczka”.- Uczniowie zachwycili nas swoją autentycznością i umiejętnościami. Ich występ na trwałe zapisze się w naszej pamięci i na kartach historii „Barcji”.

Wspomniani uczniowie to: Klaudia Ścięgaj, Marcela Kaniewska, Magdalena Mich, Magdalena Sosnowska, Oliwia Kokoszka, Konrad Gałązka, Joanna Kacprzak, Michał Grabuś, Patrycja Michalska, Julia Pudełek, Piotr Ramotowski.

Nauczycielki, które wspomogły młodzież: Natalia Osypowycz, Iwona Tadorowska i Katarzyna Zagajewska-Sycz.

Więcej  przeczytaj w „Gońcu Bartoszyckim”:http://bartoszyce.wm.pl/548633,Piekny-jubileusz-bartoszyckich-poetow.html?fbclid=IwAR1hz0dXMEKk8CyPA85qHTc4RXwW_5Lh3kfAWX71XQbALOdJq8hcQIH_V3A