«

»

Lip 01 2018

Nasza szkoła wyróżnia się w województwie i w Polsce

Kończący się rok szkolny obfitował w sukcesy. Certyfikat Szkoły Kompetencji Przyszłości na ręce dyrektora p. Zbigniewa Pietrzaka, złożył minister nauki i szkolnictwa wyższego, p. Jarosław Gowin. Zyskaliśmy też miano „Szkoły przyjaznej ekonomii społecznej”,wyróżnionej na szczeblu wojewódzkim.
18 miejsce (na 140 szkół) w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości zajęło technikum „Elizki”, zaś liceum uplasowało się na 117. miejscu. Wszystko za sprawą bardzo zaangażowanej grupy młodzieży, która przez ostatnie dwa realizowała założenia Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych „Zwolnieni z Teorii” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Drogę do sukcesu wskazali zwycięzcy zeszłorocznej edycji Olimpiady, którzy zdobyli nagrodę „Złotego Wilka”za projekt ‚”Skreśl bierność” (najlepszy projekt społeczny w Polsce). Tegoroczni laureaci: Klaudia Ścięgaj, Natalia Rodak, Justyna Zych, Maciej Wojtkiewicz, Mateusz Snopkowski, Patryk Chrom i Daniel Sulbiński zdobyli nagrodę „Srebrnego Wilka” za najlepszy projekt w województwie warmińsko-mazurskim.
Wielki Finał odbył się w Warszawie, gromadząc społeczność szkolną z całej Polski oraz przedstawicieli władzy państwowej i mediów.Podczas uroczystej gali nasz szkoła uzyskała certyfikat „Szkoły Kompetencji Przyszłości”, który wręczył dyrektorowi Zespołu, p.Zbigniewowi Pietrzakowi, minister nauki i szkolnictwa wyższego,p.Jarosław Gowin.
„Szkoła przyjazna ekonomii społecznej w województwie warmińsko-mazurskim” -to kolejny nasz tytuł.. Na tę nagrodę zapracowała cała społeczność szkolna, realizując cele ekonomii społecznej, które zostały docenione przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, p. Gustawa Brzezina.
Skąd te sukcesy? Z założeń nowoczesnej szkoły, która wychodzi naprzeciw potrzebom młodych ludzi, chcących realizować swoje zinteresowania, nie tylko na płaszczyźnie teoretycznej.Dziś liczą się przede wszystkim umiejętności praktyczne, na które stawiają nasi nauczyciele, torując młodzieży drogę do przyszłości, pozwalając realizować cele, które są podstawą funkcjonowania na współczesnym rynku pracy.