«

»

Cze 05 2018

O Unii Europejskiej po angielsku

19 maja 2018 roku na Ukrainie w Łucku odbył się Międzynarodowy Konkurs Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej pt.”Olimpiada Europejska 2018″. Konkurs odbył się w Łucku na Ukrainie w ramach obchodów Dnia Europy, a wzięli w nim udział uczniowie z Ukrainy, Białorusi i Polski, w tym reprezentantki naszej szkoły: Sylwia Lasota i Sylwia Chowańska.
Po uroczystym powitaniu przez mera Miasta i Konsula RP uczestnicy przystąpili do rozwiązania zadań konkursowych.
Konkurs zawierał zbiór pytań ogólnych na temat Unii Europejskiej oraz ochrony środowiska w języku angielskim-opowiadają uczennice.
Mogłyśmy w ten sposób sprawdzić swoje kompetencje językowe i wiedzę. Zwiedziłyśmy także średniowieczny Zamek Lubarta, który jest słynną atrakcją turystyczną. Wieczorem zostało zorganizowane wyjście na kręgielnię, gdzie wszyscy uczestnicy konkursu z różnych krajów mieli okazję się zintegrować. To był udany wyjazd i na pewno zapamiętamy go na długo-podsumowują dziewczyny.