Kwi 12 2018

OFERTA EDUKACYJNA

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE:

• NOWOŚĆ! GRUPA GEOINFORMATYCZNA (rozszerzenia – geografia, matematyka, informatyka)

• GRUPA PRAWNO – ADMINISTRACYJNA (rozszerzenia – historia, wos lub język polski, język obcy)

• GRUPA BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE (rozszerzenia – geografia, wos lub język polski, język obcy)

• GRUPA MEDYCZNA (rozszerzenia – biologia, chemia, język obcy)

• NOWOŚĆ! GRUPA POŻARNICZA (rozszerzenia- biologia, chemia, język obcy)

TECHNIKUM:

• EKONOMICZNE ( rozszerzenia – geografia lub  matematyka, wos)

• HANDLOWE (rozszerzenia – geografia lub matematyka, wos)

• SPEDYCYJNE (rozszerzenia – geografia lub matematyka, język obcy)

• ORGANIZACJA REKLAMY (rozszerzenia – geografia, informatyka)

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

ZAWODY:

• elektromechanik

• elektromechanik pojazdów samochodowych

• blacharz samochodowy

• mechanik pojazdów samochodowych

• monter – elektronik

• rolnik

• mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych

• murarz – tynkarz

• monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych

• tapicer

• stolarz

• kucharz

• cukiernik

• piekarz

• sprzedawca

• fryzjer

• i inne….

Grupa pożarnicza w Liceum Ogólnokształcącym  w Zespole                     Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej                                                            w Bartoszycach

I. Rozszerzenia:

biologia, chemia, język obcy

II. Informacja ogólna:

Nauka w tej klasie trwa 3 lata i uczeń realizuje program liceum ogólnokształcącego, wzbogacony o dodatkowe zajęcia związane z ochroną przeciwpożarową, ratownictwem medycznym oraz Krajowym Systemem Ratowniczo-Gaśniczym. Profil ten skierowany jest do uczniów, którzy chcieliby zapoznać się z pracą strażaka i podstawami wiedzy pożarniczej, a tym samym wyrazić gotowość niesienia pomocy osobom zagrożonym i potrzebującym w czasie akcji ratowniczych.

Program zajęć dostosowany jest do wymagań stawianych kandydatom podczas naboru do straży pożarnej i do szkół pożarniczych.

Po ukończeniu liceum i zdaniu matury absolwent może ubiegać się o zatrudnienie w Państwowej Straży Pożarnej, może też m.in. rozpocząć studia z zakresu pożarnictwa lub kontynuować naukę w szkole aspiranckiej oraz być strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zajęcia tej klasy obejmują część teoretyczną i praktyczną. Odbywają się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach i Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

III. Atuty grupy pożarniczej:

• merytoryczne i praktyczne przygotowanie do podjęcia pracy w Straży Pożarnej;
  • zajęcia prowadzone przez  pracowników Państwowej Straży Pożarnej;
  • poznanie specyfiki pracy w Państwowej Straży Pożarnej oraz w Ochotniczej Straży Pożarnej;
  • poznanie organizacji i funkcjonowania: Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego;
  • uzyskanie zaświadczenia o ukończeniu kursu z pierwszej pomocy przedmedycznej;
  • uzyskanie zaświadczenia ukończenia kursu podstawowego strażaków ratowników Ochotniczej Straży Pożarnej;
  • przygotowanie do testów Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej
  • udział w zawodach pożarniczych i ratowniczych