Sty 14 2018

Spektakl na temat narkomanii

20 lutego (wtorek) o godz. 13.00 w Bartoszyckim Domu Kultury odbędzie się spektakl Teatru „Artenes” z Wrocławia  pt. „My,dzieci z dworca ZOO”. Przedstawienie jest adaptacją książki dokumentalnej, będącej tekstem spisanym z zapisu magnetofonowego z rozmów z Christiane F., młodą narkomanką z Berlina Zachodniego. 
Chęć udziału w spektaklu prosimy zgłaszać do pani dyrektor J.Szczerbińskiej, za pośrednictwem polonistek lub wychowawców. Pierwsze klasy, jak co roku, biorą udział w wydarzeniu w ramach przedmiotu wiedza o kulturze.

Sty 16 2018

Indywidualne porady z zakresu doradztwa zawodowego dla rodziców

18 stycznia 2018 r.(czwartek) w godzinach 16.00 – 17.00 rodzice uczniów będą mogli skorzystać z indywidualnych porad z zakresu doradztwa zawodowego w sali 105 B.
Anna Dobko, Grażyna Kęsicka

Sty 16 2018

Spotkanie ze sztuką

11 stycznia uczniowie klas II LOA, I LOB oraz I TE, większość których jest członkami Szkolnego Klubu Wolontariatu, wraz z opiekunami p. N. Osypowycz, p. E. Pietrzak i p. I. Frankowską byli świadkami spektaklu „Wiele hałasu o nic” autorstwa Williama Shakespearea w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Akcja szekspirowskiej komedii rozgrywa się na Sycylii. Opowiada ona o księciu Claudio, który wraz ze swoimi gośćmi przybywa do domu Leonata i zakochuje się w jego przepięknej, niemej córce Hero. Wszyscy bohaterowie planują ślub pary, a w międzyczasie próbują zeswatać Betarice oraz Benedicka – całkowitych przeciwników małżeństwa o sarkastycznych, zgryźliwych charakterach. Obie pary stają się obiektem intryg, manipulacji i spisków. Niemal wszystkie postaci wplątane są w romans, więc spektakl można nazwać komedią romantyczną. Cała sztuka jest lekka, przyjemna, wesoła, przepełniona humorem i żartami.
Wszyscy aktorzy świetnie wczuli się w swoje role, lecz największe wrażenie zrobiła na widzach Agnieszka Giza odgrywająca rolę Beatrice. W doskonały sposób wcieliła się w postać niezależnej indywidualistki, która pod wpływem miłości przechodzi metamorfozę osobowości.
Z pewnością pozytywnie zapamiętamy tę sztukę, która pozwoliła nam zaczerpnąć trochę z zakresu kultury wysokiej.

Natalia Osypowycz

Sty 09 2018

Spotkanie promocyjne Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu

11 stycznia 2018 r. (czwartek) na 4 lekcji w auli A odbędzie się spotkanie uczniów klas III LO z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, podczas którego zaprezentują oni uczelnię, przedstawią jej ofertę dydaktyczną oraz przekażą materiały informacyjne tegorocznym maturzystom.
Grażyna Kęsicka

Sty 03 2018

Opowieści Wielkiej Księgi

Teatr „Artenes” z Wrocławia, z którym nasza szkoła współpracuje od wielu lat, w tym roku proponuje obejrzenie spektaklu pt. „Opowieści Wielkiej Księgi”. W przedstawieniu ukazane zostaną fragmenty Biblii w formiej jak najbardziej zbliżonej do oryginału. Spektakl wystawiony zostanie 15 stycznia na scenie Bartoszyckiego Domu Kultury. Cena biletów-16 zł. Poszczególne klasy mogą zgłaszać chęć uczestnictwa do wychowawców lub nauczycielek języka polskiego.
Więcej na temat spektaklu:http://www.artenes.pl/repertuar/opowiesci-swietej-ksiegi/

 

Sty 03 2018

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Profilaktycznym

Uczennice naszej szkoły Patrycja Sipko kl I LOA, Weronika Lisowska kl TE, Julia Jedynak kl I TOR otrzymały wyróżnienie w konkursie „Bliżej siebie – dalej od narkotyków” Uczennice przygotowały scenariusz i nagrały film o tematyce profilaktycznej. Organizatorem konkursu był Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bartoszycach.
Celem konkursu było :
– popularyzowanie wśród uczniów tematyki zagrożeń wynikających z uzależnień;
–  promowanie zdrowego stylu życia, poprzez upowszechnianie wzorców i postaw prozdrowotnych;
– wzmacniać przekonanie młodzieży, że można być osobą twórczą, aktywną i osiągać sukcesy życiowe bez wspomagania się środkami zmieniającymi świadomość;
–  kształtowanie wśród uczniów pozytywnego wizerunku rodziny;
Gratulacje dziewczyny!
Agnieszka Wróblewska

Sty 02 2018

Ranking czytelników

Miesiąc grudzień przyniósł nam niecodzienną sytuację na podium czytelniczym 🙂
1 Michał Grabuś 1C LO 13 książek
2 Wioleta Rabczun 3B LO 12 książek
3 Damian Ulewicz 4A TOR  , Julita Adamowicz 2A LO ,  Oliwia Terefeńko 2A TE  – 10 książek
Gratulujemy !

 

 

A oto wyniki  za 1 okres roku szkolnego 2017/2018 :
1 Michał Grabuś 1C LO 49 książki
2 Oliwia Terefeńko 2A TE,  Wioleta Rabczun 3B LO – 32 książki
3 Aleksandra Zbrzezna 3A LO 26 książek
Mamy nadzieję, że pozostali uczniowie wezmą dobry przykład z w/w  i zwiększą swą aktywność czytelniczą 🙂

 

Iwona Tadorowska

Gru 24 2017

Hej, kolęda! Wspólne kolędowanie

Jakże piękne i wzruszające są kolędy, które tradycja wszystkich narodów oplotła wokół Bożego Narodzenia! Zgadzając się ze słowami Jana Pawła II, uczniowie z ZSP nr 2 postanowili zainicjować wspólne, szkolne kolędowanie.
Gościem honorowym był Starosta Powiatu Bartoszyckiego,  p. Wojciech Prokocki. Nie mogło zabraknąć św. Mikołaja, Śnieżynek, prezentów i życzeń.  Atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim uczestnikom, którzy wspólnie śpiewali kolędy i piosenki świąteczne. Uczniowie mieli możliwość upamiętnienia tej chwili zdjęciami wykonanymi przy specjalnie przygotowanej ściance.

Takie spotkania zbliżają ludzi – twierdzi Magda. – Organizujemy je po raz pierwszy,ale mamy nadzieję,że kolędowanie wejdzie na stałe do kalendarza szkolnego.

Dopełnieniem tradycji były wigilie klasowe, na które uczniowie wraz z wychowawcami udali się po ogólnej uroczystości.

 Wspólne Kolędowanie zostało zorganizowane przez Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd  Uczniowski.

Fot. Mariusz Szerszeniewski

Gru 23 2017

Klub recenzenta

Na koniec roku mamy dla Was dwie propozycje książkowe zrecenzowane przez uczennicę klasy licealnej – Wioletę Rabczun 🙂
,, A gdy się zejdą, raz i drugi, kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością, bardzo się męczą, męczą przez czas długi, co zrobić, co zrobić z tą miłością?’’
Kolejna z nowości książkowych tym razem trochę w innym stylu! Książka pod tytułem ,,3 godziny’’ autorstwa Eweliny Jasik (trenerki rozwoju osobistego) i Adama Jakubiaka (trenera motywacyjnego) poprowadzą Cię w inny świat. Jest to poradnik dla każdego z nas, nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. Historia ta przedstawiana prawdziwe życie, takie jakie jest naprawdę.

Czytaj wpis

Gru 22 2017

MIKOŁAJKOWE ZAWODY STRZELECKIE

19 grudnia 2017 r.  na strzelnicy szkolnej odbyły się I Mikołajkowe Zawody Strzeleckie w Strzelaniu z Karabinka Pneumatycznego w Postawie Stojącej. Zorganizowało je Szkolne Koło Strzeleckie LOK.
Frekwencja była bardzo wysoka. W zawodach uczestniczyło 56 uczniów, którzy rywalizowali w grupach dziewcząt i chłopców.
Najwyższy wynik (79 pkt) w zawodach uzyskał Kacper Subocz, który został zwycięzcą grupy męskiej. Wśród dziewcząt najcelniej strzelała Klaudia Kolęda (60 pkt).
Opiekę medyczną podczas rywalizacji zapewniała Szkolna Grupa Joannitów w składzie: Michał Przybylski i Mateusz Rajtak.
Dziękujemy uczniom pomagającym przy organizacji zawodów: Wiktorii Witek, Bartoszowi Szyndlerowi, Michałowi Wróblowi oraz Jakubowi Joczowi. Dziękujemy także Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla najlepszych strzelców. Sędzią głównym zawodów był Jarosław Puszko.

Czytaj wpis

Starsze posty «