«

»

Lut 20 2020

Lekcja samooceny dla najmłodszych, czyli kolejna odsłona projektu ,,Po Prostu Ty”

W swoim projekcie nasi uczniowie: Natalia Mazurowska kl. II TE, Piotr Wolanin kl. II TE i Dominika Serowik kl. II TE poruszają problem niskiej samooceny wśród dzieci i młodzieży. Tym razem zajęli się poczuciem własnej wartości wśród najmłodszych, czyli klas I-V.
W ostatnich tygodniach odwiedziliśmy uczniów klas I-V szkół podstawowych nr 3,4 i 7 w Bartoszycach oraz szkoły podstawowe w Sokolicy, Galinach i Bezledach aby przeprowadzić warsztaty profilaktyczne.
Tematem naszego spotkania było wzmocnienie poczucia własnej wartości. Wspaniale poradziliśmy sobie z dziećmi, które z ogromnym zainteresowaniem wykonywały polecone im zadania. Dzięki przedstawionym zabawom, dzieci zauważyły zalety swoje i innych oraz mogły się nimi podzielić na forum klasy.
W krótkich scenkach uczniowie dowiedzieli się, jak sobie poradzić z problemami i do kogo się zwrócić. Ponadto wspólnie tańczyliśmy do piosenki, która mówi o tym, że każdy z nas jest inny, co oznacza, że jest wyjątkowy. Metodą „burzy mózgów” napisaliśmy kodeks dobrego kolegi, którego dzieci zobowiązały się przestrzegać.
Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem uczestniczyły w naszych zajęciach. Za zgłaszanie się podczas zabaw dostawały słodkie nagrody, a na zakończenie spotkania także naklejki oraz balony z logo projektu. Zostaliśmy pożegnani uściskami i ogromnymi brawami.
Dodatkowo, aby upewnić się, że przygotowane przez nas warsztaty się podobały postanowiliśmy zrobić ankietę w klasie III. Po zobaczeniu wyników nasza uciecha była ogromna! Nie było osoby, której by się nie podobało! Ulubionym zajęciem był taniec do piosenki mówiącej o wyjątkowości każdego z nas oraz zabawa o nazwie „kubek”, czyli wzajemne mówienie sobie komplementów. Inne zabawy również cieszyły się uznaniem.
Dzieci z naszych zajęć najbardziej zapamiętały, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy! Możemy być z siebie dumni, że nasza praca została doceniona przez naszych małych przyjaciół!