↑ Powrót do Biblioteka

Uczniowie polecają

Kochani, zaczynamy nowy cykl promujący czytelnictwo pod hasłem: UCZNIOWIE POLECAJĄ..Oto recenzja jednej z naszych stałych czytelniczek„Niepełka” Doroty Schrammek .
Książka opowiada o niepełnosprawnej nastolatce Weronice, która po przeprowadzce  zmuszona jest by  na nowo wykreować swoje życie. Jest ona dość  nieśmiałą dziewczyną, która ma niesamowity talent fotograficzny. Choć mieszka sama z mamą i już wiele w swoim życiu przeszła – stara się być silna i podążać za swoimi  marzeniami. Weronika mieszkała w Warszawie, uczęszczała do szkoły integracyjnej, w której nie czuła się jak odmieniec a sam budynek był przystosowany dla niepełnosprawnych. Niestety w nowej szkole takich warunków nie miała. O ile bariery architektoniczne da się pokonać przy pomocy życzliwego kolegi, to bariery w ludziach są znacznie trudniejsze do przełamania. Trafia do klasy, w której „rządzi” szkolna gwiazda-  Kinga. Odkąd  pojawia się nowa nastolatka, Kinga zaczyna obawiać się o swoją popularność. Zaczyna manipulować innymi.Przy tym wszystkim zadziera nosa i nie grzeszy sympatią.  Czy Kinga w końcu zrozumie i zmieni swoje zachowanie? Książka jest doskonałym nawiązaniem do normalnych, nastoletnich problemów.