«

»

Gru 12 2018

Podsumowanie projektu

1. XII. 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 wzięli udział w konferencji podsumowującej projekt „Poznaj swoją tożsamość. Dziedzictwo kulturowe – drogą do przeciwdziałania przyczynom przestępczości.” Na zaproszenie Fundacji Dajna do Mrągowa wyjechali: Aleksandra Ferdycz, Michał Grabuś, Patrycja Kasprowicz, Jakub Kapanajko, Marta Winiarczyk oraz uczniowie: Sylwia Stankowska, Damian Harhaj, Maciej Krasnowski, którzy zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie  nagród za  prace wykonane przez nich w ramach konkursu plastycznego. Nasi uczniowie odnieśli duży sukces!
Na 62 prace przedstawione przez różne szkoły aż troje naszych uczniów  otrzymało atrakcyjne nagrody: Damian Harhaj zajął II miejsce, Sylwia Stankowska III miejsce i Maciej Krasnowski otrzymał wyróżnienie. Prace uczniów ZSP Nr 2 na wystawie w Mrągowie promowały hasła: Bartoszyce – miasto przeciw hejtowi ! Bartoszyce- miasto z ciekawą historią! Podczas konferencji uczniowie uczestniczyli w warsztatach archeologicznych dotyczących dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur oraz w warsztatach dotyczących cyberprzemocy. Mieli też okazję poznać pracę archeologów – ich pasje i wiedzę związaną z tym zawodem.
Członkowie Fundacji Dajna wyróżnili naszą szkołę za zaangażowanie i kreatywność w realizacji projektu. Zostaliśmy zaproszeni do współpracy w przyszłych działaniach Fundacji.

Agnieszka Wróblewska